INNOWACJA PEDAGOGICZNA 2019/2020

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

PROJEKT NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH

ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

ROK SZKOLNY 2019/2020

Życzenia

"Komunikat dyrektora ZSP w Słupi Kapitulnej z dnia 18.06.2020r.- odbiór świadectw "

"Zdalna szkoła- projekt"

"Komunikat dyrektora ZSP w Słupi Kapitulnej z dnia 27.05.2020r."

"Komunikat dyrektora ZSP w Słupi Kapitulnej z dnia 15.05.2020r."

KOMUNIKAT z dnia 24.03.2020r

Szanowni Nauczyciele,Uczniowie i Rodzice

Uprzejmie informuję, że decyzją Premiera RP został przedłużony okres zamknięcia szkoły i przedszkola o kolejne dwa tygodnie tj. od dnia 25 marca 2020r. do dnia 10 kwietnia 2020r. Od środy 25.03.2020r. będziemy realizować proces kształcenia w zmienionych warunkach -zdalne nauczanie. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły nauczyciele będą kontynuowali realizację programu nauczania, przekazywali wiedzę kontaktując się z uczniami na platformie Microsoft 365 i za pośrednictwem rodziców. Na stronie szkoły w zakładce "Plan lekcji-klasa" znajdą się informacje dla uczniów i rodziców. Nauczyciele przekażą informacje dotyczące sposobu i terminu przekazywania wykonanych zadań, a także uzyskania informacji zwrotnych po ich wykonaniu, w celu dokonania oceny prac uczniów. Obecna sytuacja stawia nowe wyzwania przed wszystkimi z nas. Podejmijmy więc wspólnie zadania wspomagające uczniów, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Życzę wszystkim dużo zdrowia.

Wiesława Zbąska

dyrektor


RODZICE-REKRUTACJA


Przedszkole i szkoła zostają zamknięte od 16 marca (poniedziałek) do 25 marca 2020r. (środa).

Szanowni Państwo Rodzice,

od poniedziałku rusza nasz nowy projekt o charakterze konkursowym mający na celu wykorzystanie czasu spędzanego w domu na twórcze działania dzieci. Cykl "Baj się Bajuniu - Narysuj ten świat" wyglądać będzie następująco: w każdy poniedziałek będziemy zamieszczać na stronie domu kultury i na fan page'u link do nagrania audio czytanej bajki autorskiej. Zadaniem dzieci będzie stworzenie rysunku do treści opowiadania. Z powstałych rysunków zostanie stworzona wspólna ilustracja do bajki. Prosimy o zmotywowanie przedszkolaków i uczniów klas I-III do odsłuchania w najbliższy poniedziałek naszej bajki autorskiej. Następnie trzy dni dzieci będą miały na stworzenie prac. W środę do godziny 20:00 można przysyłać zdjęcia swoich prac na adres dk@rawicz.eu obowiązkowo podpisane imieniem, nazwiskiem twórcy i numerem kontaktowym do rodzica. W piątek wybierzemy jednego zwycięzcę konkursu oraz zamieścimy nową wersję opowiadania uatrakcyjnioną rysunkami dzieci.

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

Na czas zawieszenia zajęć otrzymaliście od nauczycieli materiały w formie papierowej. W najbliżyszym czasie w zakładce RODZICE zostaną zamieszczone dodatkowe zadania i zagadnienia.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (cke.gov.pl) znajduje się zestaw zadań powtórkowych z j. polskiego i matematyki dla ósmoklasistów.

Szanowni Rodzice,

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 16.03. - 25.03.2020r. w zakładce dla "RODZICÓW" polecamy platformy, strony i serwisy internetowe,z których mogą skorzystać dzieci do samodzielnej pracy w domu.Zostaną również zamieszczone zadania i zagadnienia, które uczniowie są zobowiązani wykonać na czas zawieszenia lekcji.

Szanowni Rodzice,

Minister Edukacji Narodowej podjął decyzję, aby w okresie od 12 do 25 marca 2020r. czasowo ograniczyć funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, która wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sejmie

25.02.2020 roku troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale konkursu powiatowego wiedzy o Sejmie organizowanego przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorza Rusieckiego. Uczniowie wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez pracowników kancelarii Sejmu. Test finałowy składał się z 20 pytań. Kacper Murawa, Michał Sikorski i Marcel Nawrot bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi pytaniami, każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne nagrody rzeczowe. Uczniowie, którzy wystąpili w finale powiatowym wybiorą się w maju na wycieczkę jednodniową na zwiedzanie Sejmu i Senatu.

Park trampolin

27.02.2020 roku wybraliśmy się na wycieczkę do parku trampolin w Lesznie. Zajęcia na trampolinach okazały się świetną alternatywą dla sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Dzieci biegały, skakały, wspinały się bardzo chętnie angażując wszystkie partie mięśni. Efektem tego będzie lepsze samopoczucie i kondycja. Organizatorami byli pani Angelika Kalitka i Igor Nowicki.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy szkoły zostali przepytani z gramatyki i ortografii. Klasy IV-VIII przygotowały plakaty promujące polszczyznę, a podczas lekcji prowadzone były dyskusje na temat najczęściej popełnianych błędów językowych. Podjęte działania miały na celu podniesienia poziomu świadomości językowej. Koordynatorką przedsięwzięcia była nauczycielka j.polskiego,Magdalena Janowicz.

Turniej w piłkarzyki

17.02.2020 roku odbył się w naszej szkole turniej w piłkarzyki stołowe. Wzięło w nim udział 5 zespołów. Graliśmy systemem każdy z każdym do 9 strzelonych bramek. Zespoły były mieszane, gra w piłkarzyki to świetna forma aktywności fizycznej połączona ze świetną zabawą. Emocje były ogromne, mecze zacięte, ale najważniejsza była dobra zabawa. Zwyciężyły dziewczyny Oliwia Kossowska i Emilia Kolibabka, drugie miejsce dla Kacpra Murawy i Bartka Ptasika, a trzecie dla Martyny Pokładek i Kamila Brody. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie i drobne upominki, a najlepsza trójka dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego.

Lodowisko

23.01.2020 roku udaliśmy się na wycieczkę do Gostynia na lodowisko. 18 uczniów naszej szkoły uczyło się poruszać na lodzie oraz doskonaliło swoją jazdę. Łyżwy świetnie wpływają na koordynację ruchową dzieci, poprawiają odporność i hartują organizm, wzmacniają mięśnie brzucha i nóg. Ogromna radość, świetna atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Igor Nowicki, opiekunem Beata Rak.

Spotkanie z Fogo Unia Leszno

23.01.2020 roku w naszej szkole zjawili się przedstawiciele Fogo Unia Leszno. Nie lada niespodziankę zrobili popularny Jankes - Roman Jankowski i Byczek "Fredek"dzieciom w Słupi Kapitulnej. To nagroda za film nagrany przez naszych uczniów, promujący FOGO Unię Leszno w zabawie "Spotkaj się oko w oko z mistrzami." Ogromne podziękowania dla rodziców, pani Kariny Kiwior i Aleksandry Pokładek za ogromną pomoc, zaangażowanie w powstaniu filmu i przygotowanie poczęstunku dla naszych gości.

Zebranie z rodzicami -22.01.2020r o godz.16.00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

28 finale WOŚP nie zabrakło uczniów naszej szkoły. W środę, przed finałem, uczniowie wraz z opiekunami zorganizowali szkolną zabawę, z której dochód przeznaczono na orkiestrę Jurka Owsiaka. W czwartek i piątek w szkole można było zakupić pyszne placki, cała suma uzbieranych pieniążków trafiła do orkiestrowej puszki. 12 stycznia 4 wolontariuszy kwestowało we wsi. Mieszkańcy, jak co roku, znów otwarli swoje serca i nie pozostali obojętni wobec potrzebujących. Zebraliśmy kwotę 1348,02 zł, którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Rawiczu. Opiekunami akcji byli: Beata Rak i Igor Nowicki.

Świąteczny koncert

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Tradycyjnie w naszej szkole, każdego roku uczniowie pod opieką Renaty Matyli i Haliny Dąbrowicz przygotowują koncert kolęd. Tak też było i w tym roku. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy wraz z chórkiem przygotowali kolędy, grając na bum rurkach i skrzypcach. Całość przeplatana była czytanymi przez nauczycieli opowiadaniami bożonarodzeniowymi. Wspólny śpiew napełnił wszystkich świąteczną radością i sprawił, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Bohaterom

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą Renatą Matylą uhonorowali Powstańców Warszawskich, poprzez wykonanie, zredagowanie i wysłanie Im kartek z życzeniami świątecznymi. Nie zabrakło więc podziękowań za odwagę, poświęcenie i determinację w walce o wolność. Były życzenia zdrowia i gorące zapewnienia, że młodzi ludzie doceniają trud Walczących i Ich bezgraniczne oddanie wielkiej sprawie. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, sprawimy nieoczekiwaną radość Bohaterom, których postawa jest dla nas wspaniałym wzorem patriotyzmu, poświęcenia i niezłomności.

Wycieczka do Hydropolis

18 grudnia uczniowie klas VI- VIII pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Hydropolis - miejsca, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Po wizycie w muzeum wody przyszedł czas na zwiedzanie wrocławskiego rynku, a w szczególności znajdującego się na jego terenie, przepięknego jarmarku bożonarodzeniowego.

Spotkanie z leśniczym

W czwartek 12 grudnia uczniowie klasy szóstej spotkali się z panem Mariuszem Maćkowiakiem, myśliwym i łowczym Koła Łowieckiego Nr 13 "DROP" z Rawicza.Podczas krótkiej pogadanki młodzież dowiedziała się jak funkcjonuje gospodarka łowiecka i jakie są zadania koła łowieckiego.

"Podaj rękę"

Uczniowie po raz kolejny zadbali o starszych, samotnych mieszkańców naszej wsi, aby i oni mogli cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla każdego, dlatego niezwykle ważne jest, aby dać odczuć także i tym osobom, że pamiętamy o nich. Tradycyjnie rozniesiono paczki świąteczne samotnym mieszkańcom wsi.

Zbiórka żywności

W dniach od 2 do 12 grudnia Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności. W ciągu tych dni zebrano górę produktów spożywczych, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

"Trzymaj formę"- Turniej w tenisa stołowego

09.12.2019 roku odbył się w naszej szkole turniej w tenisa stołowego w ramach programu "Trzymaj formę". Wystartowało w nim 11 uczniów, podzielonych na dwie grupy, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta, ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasowała się Martyna Pokładek, II miejsce Hubert Marzęcki, I miejsce Norbert Sędłak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe. Wielki gratulacje dla wszystkich za udział i podnoszenie swoich tenisowych umiejętności.

Mikołajki

Finał Rejonu Leszczyńskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt

05.12.2019 roku nasze młode zawodniczki udały się do Śmigla na finał rejonu leszczyńskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Martyna Pokładek, Emilia Kolibabka i Oliwia Kossowska zaprezentowały świetne umiejętności, charakter i wolę walki zajmując ostatecznie bardzo dobre V miejsce. Wielkie gratulacje, życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Andrzejki

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejkową dyskotekę. Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą uczniowie mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość .Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość... no cóż... może się spełnić.

Dziewczynka z zapałkamu

28.11.2019 roku uczniowie z klas I-V brali udział w przedstawieniu artystycznym Dziewczynka z zapałkami. Widowisko oparte na motywach baśni J.C. Andersena pokazuje różne historie i tradycje, które, dzięki magii wyjątkowych chwil, stają się bardziej prawdziwe. Opowieść ta dostarczyła młodym widzom wielu wrażeń i wzruszeń.

Konkurs

W październiku 2019 r. klasa I brała udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Moja ulubiona postać bajkowa". Zadaniem uczniów było wykonanie obrazka przedstawiającego swoją ulubioną postać bajkową. I miejsce w konkursie zajął: Franciszek Niwczyk, II miejsce:Patrycja Ławińska, III miejsce: Alicja Plewka. Wszystkim biorącym udział w konkursie składamy serdeczne gratulacje.

"Bohateron"

W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej BOHATERON, mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt powstał, aby edukować uczniów, bazując na historiach Powstańców oraz wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W ramach akcji uczniowie pisali kartki oraz listy do żyjących uczestników powstania warszawskiego. Wszystkie prace łącznie z pięknymi rysunkami i laurkami zostały przesłane do siedziby fundacji organizującej kampanię. Szkolnym koordynatorem akcji była nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Janowicz.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej biorą udział w programie edukacyjnym "Ratujemy i uczymy ratować" prowadzonym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 13 listopada 2019 roku odbyły się zajęcia prowadzone przez pana Igora Nowickiego dla najmłodszych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko - na podjecie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dzieci miały możliwość oswojenia się z bardzo ważnymi zagadnieniami, kształtowane były właściwe nawyki - pierwsza pomoc stała się dla nich czymś naturalnym. Najmłodsi uczniowie doskonalili wzywanie pomocy, utrwalili numery alarmowe oraz układali poszkodowanego w pozycji bocznej.

Kibicuj z klasą

10.11.2019 roku podczas niedzielnego meczu Lecha Poznań z Koroną Kielce na trybunach stadionu przy ulicy Bułgarskiej pojawiło się około 10 tysięcy dzieci i młodzieży. Wśród nich 8 uczniów z naszej szkoły. Była to już czternasta edycja akcji "Kibicuj z klasą". Doping prowadzony przez młodych kibiców przyczynił się do dobrego widowiska, które zakończyło się remisem 0:0 i podziałem punktów. Dla niektórych uczniów była to pierwsza okazja do poczucia atmosfery stadionu przy Bułgarskiej. Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

Tenis stołowy

30.10.2019 roku reprezentacja szkoły w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców wzięła udział w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w Sarnowie. Nasze dziewczyny w składzie: Martyna Pokładek, Emilia Kolibabka, Oliwia Kossowska zajęły świetne II miejsce w powiecie. Nasze młode zawodniczki pokonały SP Sarnowa, SP 3 Rawicz, SP Konary, w decydującym meczu uległy nieznacznie SP Dubin. Drużyna chłopców w składzie: Norbert Sędłak, Hubert Marzęcki i Bartek Ptasik zakończyła swoje zmagania na pojedynkach grupowych, zajmując VII miejsce w powiecie. Dziewczyny awansowały do zawodów rejonowych. Gratulujemy dobrej gry i osiągniętych sukcesów.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 21-25.10.2019 podjęliśmy w naszej szkole działania w związku z kolejną edycją Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Uczniowie klas I-III i klas IV-VI wzięli udział w konkursach plastycznych "Kim zostanę jak dorosnę" i "Moja pasja - mój zawód". Dla klas VII -VIII został ogłoszony konkurs literacki na wywiad z rodzicem lub innym członkiem rodziny "Dlaczego jestem ... " W klasach IV- VIII wychowawcy przeprowadzili warsztaty dotyczące charakterystyki wybranych zawodów, których efektem były przygotowanie przez uczniów plakaty. Prace plastyczne i plakaty wyeksponowano w holu szkoły, a uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

"Szkoła pamięta"

Dnia 25 października wzięliśmy udział w wydarzeniu w ramach akcji "Szkoła pamięta" zainicjonowanej przez MEN. Uczniowie oraz nauczyciele udali się na groby ważnych postaci, m.in. Ks.Śledzińskiego oraz P.Węcłasia aby zapalić znicze ku ich pamięci. Owe zadanie wykonali z wielkim zaangażowaniem w czasie sprzątania i dekorowania grobów.

Gra miejska

19.10.2019 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej "Szare Szeregi" organizowanej przez ZHP Rawicz oraz Gminę Rawicz. Patrol, który reprezentowało sześciu uczniów z klasy ósmej wraz z opiekunem panem Igorem Nowickim rywalizował na trasie "HS-W". Zadania jakie mieli do wykonania uczestnicy gry były bardzo zróżnicowane. Gracze musieli znaleŸć 20 punktów w Rawiczu, posługując się mapą. Odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki i rebusy, grali w gry. Limit czasowy wynosił 2 godziny. Nasz patrol pokonał trasę ponad 7 km i zajął ostatecznie czwarte miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe nagrody. Gratulacje dla wszystkich graczy, którzy w ten aktywny sposób świętowali 80 rocznice utworzenia Podziemnego Państwa Polskiego i Szarych Szeregów.

Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy

Dziś w samo południe uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbie pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu. Akcja ma na celu wspólne uczenie się jak ratować ludzkie życie. 16 października - to nie przypadkowa data -dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. W akcji wzięło udział 64 uczniów, jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu, które buduje odpowiedzialną społeczność wśród uczestników. Wielkie brawa dla Was wszystkich!

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października to Dzień Edukacji Narodowej -święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której pani Dyrektor Wiesława Zbąska wygłosiła przemówienie oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom nagrody Dyrektora Szkoły. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy V. Tegoroczna uroczystość została przygotowana w formie Gali Oscarowej, gdzie nasi nauczyciele zostali nagrodzeni "Oscarami" (okolicznościowymi kubkami ufundowanymi przez Radę Rodziców) w różnych kategoriach - np. Aktor Pierwszoplanowy, Najlepszy Reżyser itp. W ten sposób uczniowie chcieli podziękować nauczycielom za ich trud wkładany w naukę.

Mecz piłki ręcznej

13.10.2019 roku uczniowie z naszej szkoły wybrali się kolejny raz na mecz piłki ręcznej mężczyzn do Lubina. Miejscowe Zegłębie podejmowało Pogoń Szczecin. Młodzi kibice mieli okazję podziwiać piękno piłki ręcznej, wspaniałe parady bramkarzy, prawdziwą walkę z duchem fair-play. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowej drużyny, która była dopingowana przez naszych młodych kibiców. Nasi uczniowie po zakończonym meczu zgotowali piękne podziękowanie za wspaniałe zawody, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami ze strony trenera Bartka Jaszki - byłego zawodnika reprezentacji Polski oraz wszystkich zawodników z Lubina. Przebicie "piątki" oraz możliwość zrobienia zdjęcia z zawodnikami oraz trenerami była dla młodych kibiców wielką nagrodą. Już czekamy na kolejny wyjazd.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia . Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Tegoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Trzecioklasiści, czwartoklasiści
i piątoklasiści, którzy zostali asystentami nauczyciela matematyki mieli ogromną satysfakcję podczas egzaminowania starszych kolegów, nauczycieli oraz rodziców. W nagrodę za zdany egzamin uczestnicy otrzymali certyfikat. Ponadto uczniowie rozwiązywali łamigłówki, uczestniczyli w zabawie "Piłkarzyk matematyczny" oraz "Skakanka". Koordynatorem akcji była p.A.Kalitka. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym powtórzymy zabawę i rozszerzymy krąg osób , u których sprawdzimy znajomość tabliczki mnożenia.

Dzień Chłopaka

30 września z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka dla kl. I-VIII. Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka porywała wszystkich do tańca. W trakcie zabawy odbyły się konkursy i konkurencje przygotowane wcześniej przez żeńską część społeczności szkolnej. Tytuł najsympatyczniejszego chłopca zdobył uczeń klasy VIII Łukasz.Serdecznie gratulujemy

Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły p. W. Zbąska powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców a szczególnie serdecznie powitała uczniów klasy pierwszej. Pani Dyrektor życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego 2019/2020 - wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania, aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności. Nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami. Uczniom kreatywności, nowych doświadczeń, sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań oraz wytrwałości. Na zakończenie, Samorząd Uczniowski wystawił szkolny kabaret.

Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019r o godz.9.00

ROK SZKOLNY 2018/2019

Zakończenie Roku Szkolnego

Dnia 19 czerwca, po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy, zakończył się rok szkolny 2018/19. Uroczyste zakończenie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Po zakończonej liturgii cała wspólnota szkolna wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udała się do szkoły. Dyrektor p. W. Zbąska powitała wszystkich przybyłych i podziękowała tym, którzy wspierali prace naszej szkoły, a także rodzicom za trud wychowania swoich dzieci oraz Gronu Pedagogicznemu za wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw wychowanków. Następnie dyrektor szkoły zwróciła się do absolwentów, wręczając im świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie, których wyniki w nauce były bardzo zadowalające otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Świadectwo z najwyższą średnią ocen w szkole i stypendium dyrektora, otrzymał uczeń kl. VI Marcel Nawrot. Gratulujemy wysokich wyników! Po rozdaniu wszystkich nagród, przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów kl.VII i klasę IV, która na tę okoliczność wygłosiła słowa podziękowań i życzeń skierowanych do uczniów kończących szkołę, wręczając im drobne upominki. Po zakończonej części artystycznej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych , gdzie nastąpiło rozdanie świadectw. Zgodnie ze słowami piosenki "...Ale to już było i nie wróci więcej..." rozpoczął się czas wypoczynku. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Projekt: "Rawicka Akademia Wiedzy i Umiejętności"

W roku szkolnym 2018/19 w ramach projektu prowadzone były zajęcia rozwijające z przyrody, których opiekunem była p. Renata Matyla. W projekcie udział wzięło 8 uczniów z klas IV-VI. Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, pogłębianie wiedzy oraz rozbudzanie umiejętności twórczego i logicznego myślenia. Podczas realizacji projektu korzystano z wielu pomocy dydaktycznych. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty.

Czytamy

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Wycieczka Kotlina Kłodzka-Praga-Skalne Miasto

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

20 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Rawiczu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Zaufałem drodze wąskiej", poświęconego poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowała dwóch uczniów- Szymon Spica z kl. V i Radosław Niziołek z kl. VII. Chłopcy zaprezentowali się rewelacyjnie, a Radek zdobył I miejsce.

"Rawicki Festiwal Sportu"

18.05.2019 roku odbył się po raz dziewiąty Rawicki Festiwal Sportu. 24 uczniów z naszej szkoły wystartowało w sztafetach szkolnych w kategorii klas I-III i IV-VI. Każdy uczestnik przebiegł dystans 380 m, podczas biegu panowała doskonała atmosfera, wspaniały doping rodziców i zadowolenie biegaczy z ukończonej sztafety. Każdy młody sportowiec otrzymał koszulkę sportową oraz worek do zajęć wychowania fizycznego. Wielkie brawa dla wszystkich!!!!

Rośliny na widelcu

"Konstytucja 3 Maja"

30.04.2019 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Scenariusz uroczystości przygotowany przez p. M. Janowicz i p. M. Łukowiaka doskonale łączył lekcję historii z pięknymi występami artystycznymi.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej biorą udział w programie edukacyjnym "Ratujemy i uczymy ratować" prowadzonym przez Wielką Orkiestrę Swiątecznej Pomocy. 29 kwietnia 2019 roku odbyły się zajęcia prowadzone przez pana Igora Nowickiego dla najmłodszych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko - na podjecie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dzieci miały możliwość oswojenia się z bardzo ważnymi zagadnieniami, kształtowane były właściwe nawyki - pierwsza pomoc stała się dla nich czymś naturalnym. Najmłodsi uczniowie doskonalili wzywanie pomocy, utrwalili numery alarmowe oraz układali poszkodowanego w pozycji bocznej.

"Dzień Ziemi"

30 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. R. Matyli i p. A. Kalitki. Dotyczyło historii ziemi , dostrzegania piękna przyrody i uwrażliwienia na konieczność poszanowania jej. Na koniec uczniowie klasy V wystawili "Rzepkę" J. Tuwima.

"Rosnę zdrowo na sportowo"

Uczniowie naszej szkoły z obecnej klasy I i II biorą udział w projekcie Gminy Rawicz oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą "Rosnę Zdrowo na Sportowo". Jest to już druga edycja tego projektu. Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej mają na celu prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie nawyku dbałości o własne zdrowie oraz nabywanie umiejętności tworzenia środowiska, które sprzyja zdrowiu. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę z logiem projektu, a po zakończeniu jego realizacji dyplom uczestnictwa w zajęciach. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, prowadzi je nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

I Dzień Wiosny

Zebranie z rodzicami

25 marca w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędzie się zebranie otwarte z rodzicami.

Zabawa charytatywna

We wtorek, 5 marca 2019 r. odbyła się Zabawa Charytatywny na rzecz Dawida i Pawełka. Dochód z zabawy zostanie przeznaczony na rehabilitację chłopców. Pomysłodawcą akcji i organizatorem był Szkolny Klub Wolontariatu.

Gminny Konkurs Recytatorski

26.02.2019 r. dwoje naszych uczniów: Oliwia Niziołek z klasy V i Radosław Niziołek z klasy VII reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: "Miłość niejedno ma imię". Nasi uczniowie przygotowali do recytacji utwory polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Oliwka zaprezentowała wiersz "Miłość od pierwszego wejrzenia", zaś Radek "Gawędę o miłości ziemi ojczystej".

Lodowisko

13.02.2019 roku udaliśmy się na wycieczkę do Gostynia na lodowisko. 21 uczniów naszej szkoły uczyło się poruszać na lodzie oraz doskonaliło swoją jazdę. Łyżwy świetnie wpływają na koordynację ruchową dzieci, poprawiają odporność i hartują organizm, wzmacniają mięśnie brzucha i nóg. Ogromna radość, świetna atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

Powstanie Wielkopolskie

Rajd pieszy

09.02.2019 roku wzięliśmy udział w rajdzie pieszym "Szlakiem Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz" z Wydaw do Słupi Kapitulnej organizowanym przez PTTK w Rawiczu i Gminę Rawicz. Sześć uczennic wraz z opiekunem panem Igorem Nowickim pokonało trasę 6 km oddając hołd i pamięć walczącym w powstaniu żołnierzom. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy przewodnik "Szlak walk powstańców wielkopolskich o Rawicz", ciepły posiłek oraz dyplom uczestnictwa w rajdzie. Dodatkowo chętne osoby rozwiązały test wiadomości o powstaniu na ziemi rawickiej, nasze ucennice zajęły III miejsce. Wielkie brawa za uczestnictwo i krzewienie idei patriotyzmu lokalnego wśród młodzieży.

"Powstańczy Szaniec"

07.02.2019 roku trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w turnieju "Powstańczy Szaniec" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zielonej Wsi. Celem było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej powstania wielkopolskiego, rozwijanie zainteresowań kulinarnych i artystycznych, kształtowanie postaw patriotycznych w ujęciu lokalnym. Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurancjach. Escape room - nasze zawodniczki musiały rozwiązać zagadkę w pokoju zagadek. Druga konkurencja to przygotowanie lokalnej potrawy, natomiast trzecią konkurencją był test wiedzy na temat powstania wielkopolskiego. Dziewczyny zajęły drugie miejsce, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kilka nagród rzeczowych. Opiekunem podczas konkursu był pan Igor Nowicki.

Kolejna lekcja języka polskiego z profesorem Janem Miodkiem

13 stycznia 2019 roku uczennice klasy VIII : Joanna Bela, Kornelia Kapała i Julia Kortylewska uczestniczyły w programie telewizyjnym Słownik polsko@polski z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich językoznawców- profesora Jana Miodka. Aby móc uczestniczyć w niecodziennej lekcji języka polskiego dziewczęta udały się pod opieką nauczycielki języka polskiego, Magdaleny Janowicz do Wrocławia, gdzie w budynku Uniwersytetu Wrocławskiego realizowane są nagrania. Uczennice miały szansę usiąść przy stole z panem profesorem i zadać mu pytania dotyczące zawiłości polszczyzny. Joasia, Kornelia i Julia zaprezentowały się rewelacyjnie, a odcinek Słownika polsko@polskiego z ich udziałem będzie można obejrzeć już 9 lutego o 17:00 na antenie TV Polonia. Warto wspomnieć, że będzie to już drugi występ uczniów ze Słupi Kapitulnej w tym programie. W ubiegłym roku ,17 marca można było zobaczyć odcinek
z udziałem uczniów klasy VI.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W 27 finale WOŚP nie zabrakło uczniów naszej szkoły. W środe, przed finałem, uczniowie wraz
z opiekunami WOŚP i SU zorganizowali szkolną zabawę, z której dochód przeznaczono na akcję orkiestry
J. Owsiaka. 13 stycznia 6 wolontariuszy kwestowało we wsi. Mieszkańcy, jak co roku, znów otwarli swoje serca i nie pozostali obojętni wobec potrzebujących. Zebraliśmy kwotę 1900,60zł, którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Rawiczu. Opiekunami akcji byli:p. I.Nowicki i p. A.Kalitka.

Kolędowanie

Jasełka

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Na wszystkich kontynentach naszej ziemi ludzie różnych ras i języków czekają na Zbawiciela. Oczekują nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale na ostateczne przyjście Pana Jezusa, który powtórnie przyjdzie w swej chwale na ziemię. My również dołączając się do oczekujących przyjścia Jezusa, tradycyjnie tuż przed świętami, odegraliśmy w naszej szkole scenę Zwiastowania i narodzin Dzieciątka Bożego, witając Go wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i muzyczne, grając na różnych instrumentach. Na koniec odsłuchaliśmy życzeń, ułożonych i nagranych przez uczniów kl.6 wraz
z wychowawcą Renatą Matylą, goszczących w radiu elka, w ramach zwycięstwa w konkursie "Życzenia
z klasą".

Lech Cup

1 grudnia 2018 roku wybraliśmy się do Poznania na turniej piłki nożnej Lech Cup 2018 chłopców U-12. Liczna 25-osobowa grupa miała możliwość obejrzenia kilkunastu świetnych meczy z udziałem Herty Berlin, Lecha Poznań, Chelsea Londyn, Anderlechtu Bruksela, Arsenalu Londyn, Slavia Praga, Sporting Lizbona
i Austria Wiedeń. To wyjątkowa impreza, na której znakomitym zawodom towarzyszy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla dzieci i rodziców Poziom zawodów był niebotyczny, młodzi piłkarze z najlepszych drużyn europejskich zmierzyli się w 2 grupach, grając systemem każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna Slavi Praga, drugie miejsce dla Herty Berlin, na trzecim miejscu uplasował się poznański Lech. Miłośnicy futbolu, szkoleniowcy i rodzice małych zawodników mogą się przekonać o efektach profesjonalnej pracy z młodzieżą za granicą- to właśnie od tych najlepszych chcemy się uczyć. Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

"Życzenia z klasą"

Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej w Rawiczu ogłosiło konkurs pod nazwą "Życzenia z klasą". Uczniowie klasy 6 wraz z wychowawcą Renatą Matylą spróbowali swoich umiejętności, podejmując próbę ułożenia życzeń świąteczno-noworocznych skierowanych do mieszkańców gminy. Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że to my zostaliśmy jego zwycięzcą. W ramach nagrody zorganizowano wyjazd do Radia Elka na nagranie spotu świątecznego w profesjonalnym studiu. Nagrany spot wielokrotnie emitowano na antenie rozgłośni. Po nagraniu udaliśmy się na zwiedzanie siedziby radia, poznaliśmy tajniki pracy redaktorów i dziennikarzy, a następnie pojechaliśmy na spotkanie z Panią Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Gminy Rawicz, podczas którego otrzymaliśmy słodki poczęstunek i wspaniałe upominki. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji, które zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci.

"Podaj rękę"

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej po raz kolejny włączyła się do akcji "Podaj rękę". W tym roku jest to już XX edycja szkolnego przedsięwzięcia, podczas którego przygotowywane są świąteczne paczki dla osób potrzebujących, zamieszkujących na terenie wsi.W tegorocznej akcji uczniowie,rodzice i nauczyciele wykazali się wielkim sercem, dostarczając produkty, które w formie paczek zostaną wraz z życzeniami przekazane przed świętami Bożego Narodzenia.

Zbiórka żywności

W dniach od 5 do 13 grudnia Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności. W ciągu tych dni zebrano górę produktów spożywczych, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Turniej układania puzzli

7 grudnia dzieci uczęszczające na świetlice szkolną udały się na turniej układania puzzli zorganizowany przez Szkole Podstawowa nr 1 w Rawiczu. Dziewczyny w swoim zespole musiały zmierzyć się
z wylosowanymi przez siebie puzzlami i ułożyć je jak najszybciej, a zadanie nie było proste bo było ich aż 260 szt. Zespół zajął 4 miejsce, za które zdobył skromne nagrody i słodką niespodziankę

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, nasi wolontariusze wzięli udział w podsumowaniu projektu "Aktywny młody człowiek-cenny wolontariusz" w ZSZ w Rawiczu. Mieli okazję wysłuchać wystąpienia Pani Hanny Jędrzejewskiej z MONAR w Lesznie oraz kabaretu uczniów z I LO w Rawiczu. Ponadto obejrzeli prezentację działań Wolontariatu ZSZ.

Warsztaty w ramach projektu Wielkopolska Wiara z Centrum PISOP w Lesznie

Uczniowie klasy ósmej wzięli udział we warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy z ZSZ w Rawiczu. Podczas spotkania uczniowie pracowali nad własnymi mocnymi stronami oraz wzajemnej integracji. Ponadto zostali zapoznani z zasadami działania Wolontariatu.

Andrzejki

Gra miejska "Spadkobiercy wolności"

10.11.2018 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej "Spadkobiercy wolności" organizowanej przez ZHP Rawicz oraz Gminę Rawicz. Jeden patrol, który reprezentowało sześciu uczniów z klasy piątej wraz z opiekunem panią Angeliką Kalitką rywalizował na trasie "H", drugi złożony z czterech uczniów z klasy siódmej i czterech z klasy ósmej rywalizował na trasie dziennej "HS" z opiekunem panem Igorem Nowickim. Trasę dzienną pokonało 16 drużyn, nocną 6. Zadania jakie mieli do wykonania uczestnicy gry były bardzo zróżnicowane. Gracze odpowiadali na pytania, malowali murale, udzielali pierwszej pomocy w szpitalu polowym, śpiewali piosenki patriotyczne, szukali wykrywaczem do metalu znaków. Obie grupy zmieściły się w limicie 3 godzin, pokonując trasę ponad 10 km. Wręczenie nagród odbyło się na pikniku w czasie obchodów Święta Niepodległości w Rawiczu. Patrol "Niezwyciężeni"prowadzony przez pana Igora Nowickiego zajął ostatecznie drugie miejsce. Gratulacje dla wszystkich graczy, którzy w ten aktywny sposób świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wspólne kibicowanie

09.11.2018 roku 15 uczniów z naszej szkoły wraz z uczniami z Zielonej Wsi i Rawicza wybrało się na mecz piłki ręcznej mężczyzn do Lubina. Miejscowe Zegłębie podejmowało MMTS Kwidzyn. Młodzi kibice mieli okazję podziwiać piękno piłki ręcznej, wspaniałe parady bramkarzy, prawdziwą walkę z duchem fair-play. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowej drużyny, która była dopingowana przez naszych młodych kibiców.

Rekord dla Niepodległej

9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły wraz z mieszkańcami wsi odśpiewała hymn narodowy- "Mazurek Dąbrowskiego"

100-lecie Odzyskania Niepodległości

6 listopada 2018 roku społeczność naszej szkoły uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości . Świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami wsi, których zaprosiliśmy do świetlicy wiejskiej na widowisko " Oddech wolności ", w którym nasi uczniowie przy dŸwiękach nastrojowej muzyki pokazali piękną patriotyczną postawę i miłość do ojczyzny. Przedstawienie bardzo spodobało się zgromadzonej widowni, która nagrodziła młodych artystów gromkimi oklaskami. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali swoje talenty i zaprezentowali się na najwyższym poziomie.

Wyjazd na mecz

21.10.2018 roku 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała do Lubina, aby podziwiać siatkarzy w akcji. Tamtejsza drużyna Cuprum Lubin podejmowała Czarnych Radom. Mecz w ramach 3 kolejki Plusligi zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:0. Młodzi kibice ze Słupi Kapitulnej poraz kolejny pokazali jak świetnie, w kulturalny sposób potrafią dopingować siatkarzy. Po meczu uczniowie mieli okazję przybić piątki z wszystkimi zawodnikami z Lubina, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymali autografy od sportowców.

Dzień Edukacji Narodowej

15 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zorganizowana została uroczysta akademia. W trakcie uroczystości Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie i wręczyła nauczycielom i pracownikom nagrody Dyrektora Szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której w programie satyrycznym zaprezentowali się uczniowie klasy VII oraz członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego.

Noc zawodowców

5 pazdziernika klasy VII i VIII pod opieką p. A. Kalitki i p. M. Janowicz wybrała się do Kościana, aby wziąć udział w "Nocy zawodowców". Wydarzenie to było organizowane po raz pierwszy i dotyczyło edukacji zawodowej. Uczniowie mogli uzyskać porady doradców zawodowych, zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz dowiedzieć się, jak wygląda praktyczna nauka różnych zawodów. Niewątpliwie ciekawą atrakcją była możliwość skorzystania z prostych usług fryzjerskich,degustacji potraw czy porad dietetyka. Wycieczka należała do bardzo udanych.

Finał Powiatowy

03.10.2018 roku reprezentacja szkoły w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców wzięła udział w finale powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnejw Bojanowie. Nasze dziewczyny w składzie: Jonna Bela, Kornelia Kapała zajęły świetne III miejsce. Zmagania w grupie zakończyły z trzema wygranymi meczami, kolejno
z SP Konary, SP Sierakowo i SP 5 Rawicz. W meczu półfianowym lepsze okazały się zawodniczki,
z Bojanowa, a mecz o trzecie miejsce to nasza kolejna wygrana z Konarami. Drużyna chłopców w składzie: Wojciech Niwczyk i Norbert Sędłak zakończyła swoje zmagania na pojedynkach grupowych, wygrywając
z SP 5 Rawicz, przegrywając z SP Konary i SP Sierakowo. Ostatecznie uplasowli się na VI miejscu. Gratulujemy dobrej gry i osiągniętych sukcesów.

Kibicuj z klasą

30.09.2018 roku podczas niedzielnego meczu Lech Poznań z Miedzią Legnica na trybunach stadionu przy ulicy Bułgarskiej pojawiło się ponad 250 zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Wœród nich 15 uczniów
z naszej szkoły. Była to już dwunasta edycja akcji "Kibicuj z klasą". Doping prowadzony przez młodych kibiców poprowadził "Kolejorza" do zwycięstwa, dla niektórych uczniów była to pierwsza okazja do poczucia atmosfery stadionu przy Bułgarskiej. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy
z Poznania.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018r. odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: " Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! " Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Tegoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Czwartoklasiści
i piątoklasiści, którzy zostali asystentami nauczyciela matematyki mieli ogromną satysfakcję podczas egzaminowania starszych kolegów, nauczycieli oraz rodziców. W nagrodę za zdany egzamin uczestnicy otrzymali certyfikat. Ponadto uczniowie rozwiązywali łamigłówki, uczestniczyli w zabawie "Piłkarzyk matematyczny". Koordynatorem akcji była p.A.Kalitka. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym powtórzymy zabawę i rozszerzymy krąg osób , u których sprawdzimy znajomość tabliczki mnożenia.

Lekcja sportu "Wychować mistrza"

12.09.2018 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanej przez Gminę Rawicz kolejnej edycji lekcji sportu "Wychować mistrza". Uczniowie biorący udział w programie "Rosnę zdrowo na sportowo" wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem. Starsi uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił
w konkurencjach lekkoatletycznych, m.in. rzut młotem, dyskiem, pchnięcie kulą, uczyli się także jak poprawnie wychodzić z bloków startowych. Szkoleniowcami podczas tegorocznej lekcji sportu byli: Anita Włodarczyk, Karolina Kucharczyk i Przemysław Waściński.

Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły p. W. Zbąska powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców a szczególnie serdecznie powitała uczniów klasy pierwszej. Pani Dyrektor życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego 2018/19 - wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania, aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności. Nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami. Uczniom kreatywności, nowych doświadczeń, sił do realizacji swoich pasji
i zainteresowań oraz wytrwałości. Rodzicom i opiekunom cierpliwości w wychowywaniu swoich dzieci
i wiele radości z ich osiągnięć.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dzień dziecka

Dzień sportu

"Jak nie czytam, jak czytam"

8 czerwca cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Jak nie czytam, jak czytam", której celem jest promocja czytelnictwa. Szkolnym koordynatrem przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego- p. Magdalena Janowicz. O godzinie 10:00 uzbrojeni w książki,zgromadziliśmy się na "zielonym boisku", aby uczestniczyć w biciu rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. Nie poprzestaliśmy jednak tylko na czytaniu. Uczniowie klas IV- VII przebrali się za bohaterów wybranej przez siebie lektury, przygotowali także piękne transparenty z hasłami zachęcającymi do czytania. Opowiedzieli również młodszym kolegom kilka ciekawostek z omawianych na języku polskim utworów. Dla maluchów także przygotowano niespodziankę- zmierzyli się z quizem dotyczącym najpopularniejszych baśni i okazało się, że doskonale znają ich treść! Poprzez udział w akcji chcieliśmy pokazać, że czytanie nie jest nudne i że "Kto czyta, nie błądzi".

Wycieczka do Rewala

Dnia 16 maja 2018 roku wczesnym rankiem uczniowie klasy III i IV wraz z opiekunami wyruszyli na 3 - dniową wycieczkę szkolną nad Morze Bałtyckie. Po dotarciu do punktu noclegowego w Rewalu, zakwaterowaliśmy się w pensjonacie "Alfa". Od morza oddzielało nas niespełna kilkaset metrów.Póznym popołudniem udaliśmy się na spacer po plaży, by podziwiać bezkres morza. Drugiego dnia wyruszyliśmy do Niechorza na latarnię morską i do motylarni . W ostatnim dniu naszego pobytu, obejrzeliśmy ruiny kościoła w Trzęsaczu, a następnie udaliśmy się Nadmorską Koleją Wąskotorową do Pogorzelicy.

Pobyt nad morzem obejmował zajęcia rekreacyjne, poznawanie zabytków oraz długie spacery. Pogoda dopisała, umożliwiając nam korzystanie z promyków słońca, zabawy w wodzie, budowanie zamków, podziwianie wzburzonego morza. Wszystko to w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

17 maja 2018 roku uczniowie klas V-VII udali się na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Odwiedzili m.in. Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Muzeum Papiernictwa, Minieuroland, Muzeum Zabawek, Błędne Skały i Sanktuarium w Wambierzycach. Podczas wyjazdu wszystkim dopisywały znakomite humory, a i pogoda była, wbrew początkowym obawom, łaskawa. Uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę i podziwiać piękne widoki. Wyjazd, bez zwątpienia, zaliczamy do udanych i będziemy go wspominać z uśmiechem na ustach.

Gra miejska

29.05.2018 roku ośmiu uczniów z klasy VII naszej szkoły wzięło udział w grze miejskiej z okazji "380 lat Rawicza". Gra polegała na odnalezieniu 10 punktów na mapie i rozwiązaniu zadań związanych z każdym z tych miejsc. Każda drużyna musiała zmieścić się w limicie 1,5 godziny. Nasi zawodnicy w składzie: Julia, Natalia, Julia, Kornelia, Joanna, Paulina, Wojciech i Bartek wykazali się znakomitą wiedzą, znajomością terenu i doskonałą kondycją. Gratulacje dla całej drużyny za zajęcie 1 miejsca. Opiekunem podczas gry miejskiej był pan Igor Nowicki.

Dzień Mamy i Taty

27.04.2018 roku odwiedzili nas strażacy z PSP w Rawiczu oraz OSP w Słupi Kapitulnej

Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znalezć się dzieci. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania na sali było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka. Już na sali dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu maluchowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy. Następna część spotkania odbyła się na zewnątrz, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Uczniom przedstawiono strażaka w pełni przygotowanego do pracy w strefie zadymienia, każdy uczeń mógł przymierzyć sprzęt ochrony osobistej strażaka. Największą ciekawostką był oczywiście wóz bojowy wraz z jego wyposażeniem.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Zaufałem drodze wąskiej"

Dnia 26.04.2018 roku w Zepole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Rawiczu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Zaufałem drodze wąskiej", podczs którego uczestnicy recytowali wiersze ks. J. Twardowskiego, Naszą szkołę w kategorii klas III-IV reprezentowało dwoje uczniów klasy IV- Martynka Pokładek i Szymon Spica. Oboje zaprezentowali się rewelacyjnie, pokazując swe recytatorskie umiejętności. Szymon Spica werdyktem jury zajął II miejsce. Gratulujemy!

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W POWIATOWYM KONKURSIE "POTYCZKI Z JĘZYKIEM POLSKIM"

24.04.2018 roku uczennice klasy siódmej, Joanna Bela i Kornelia Kapała wzięły udział w powiatowym konkursie "Potyczki z językiem polskim", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im. W. Broniewskiego w Rawiczu. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej dziewczęta przez 40 minut rozwiązywały test, a w drugiej musiały napisać opowiadanie, wykorzystując w nim podane w poleceniu związki frazeologiczne. Nasze reprezentantki świetnie poradziły sobie z wszystkim zadaniami i finalnie zajęły w konkursie II miejsce, tracąc tylko jeden punkt do zwycięzców. Bardzo cieszy nas ta wygrana! Gratulujemy serdecznie Kornelii i Joasi!

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki - Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły również każdego roku pamiętają o tak ważnym święcie, przygotowując apel na tę okoliczność. Tegoroczne obchody rozpoczęliśmy o tańca Zumba, w wykonaniu uczennic edukacji wczesnoszkolnej. Następnie wysłuchaliśmy krótkiej historii powstania Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie kl. V recytowali wiersze o poszanowaniu przyrody, a kl. IV, V i VI zaśpiewały piosenki. W dalszej części obejrzeliśmy bajkę edukacyjną pt. "Czysto, ładnie i bez śmieci - rady Pana ŚMIETNIKA dla wszystkich dzieci.”

Z racji, iż kwiecień to także miesiąc zdrowia, każdego roku zapraszamy do naszej szkoły osoby, którym ten temat jest bardzo bliski. W tym roku o przeprowadzenie pogadanki poprosiliśmy naszą absolwentkę, panią dietetyk Agatę Szalewską. Uczniowie z uwagą i ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat zdrowego żywienia, a także aktywnie uczestniczyli w warsztatach, wykonując plakaty spożywanych przez nich produktów. Liderzy grup prezentowali i omawiali prace, natomiast pani dietetyk mówiła, z których produktów i dlaczego należy zrezygnować. Dbanie o zdrowie, to także aktywność fizyczna. Kontynuacją obchodzonego przez nas święta,były konkurencje sportowe z wykorzystaniem śmieci, m.in. wyścig par z plastikową butelką, z puszką aluminiową na głowie, zgniatanie papierowych kulek i rzucanie do obręczy, podawanie butelki w rzędach, gra w butelkowe kręgle, bieg w workach na śmieci i rozwiązywanie krzyżówki. Dzień zakończył się segregowaniem wykorzystanych w zabawach śmieci.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

24.04.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym panem Mariuszem Budujem. Uczniowie z klas IV-VII mieli okazję poznać specyfikę pracy ratownika medycznego, przećwiczyć pozycję boczną bezpieczną, zwaną też ustaloną oraz wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową. Zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy bardzo podobały się dzieciom, z pewnością dały poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwiły na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepiły chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

Zachowaj trzeżwy umysł

Uczennica klasy VII Kornelia Kapała zwyciężyła w konkursie organizowanym przez rawicką Policję w Ogólnopolski Dzień TrzeŸwości. Hasło "Zachowaj trzeŸwy umysł" skierowane było do dorosłych mieszkańców Rawicz. Kornelia w swoim apelu mówiła o życiu wolnym od alkoholu, prosiła o trzeŸwy umysł. Uczennica odebrała nagrodę i gratulacje od rawickich policjantów podczas szkolnego apelu.

Rawicki Festiwal Nauki

10. 04.2018 roku klasa VI pod opieką wychowawczyni udała się na Rawcki Festiwal Nauki, aby wziąć udział w pokazach z zakresu robotyki i chemii. Podczas pierwszej części zajęć, poświęconej robotyce, uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi robotami oraz zobaczyć ich umiejętności. Z kolei podczas pokazów chemicznych mogli zoabaczyć bardzo ciekawe doświadczenia z użyciem produktów, których na co dzień każdy z nas używa w swoim domu. Wyjazd zaliczyć należy do bardzo udanych. Szóstoklasiści wrócili z festiwalu zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiadomości.

ROSNĘ ZDROWO NA SPORTOWO

Uczniowie naszej szkoły z obecnych klas I i II biorą udział w projekcie Gminy Rawicz oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą "Rosnę Zdrowo na Sportowo". Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej mają na celu prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, rozwój i podnoszenie sprawności fizycznej, kształtowanie nawyku dbałości o własne zdrowie oraz nabywanie umiejętności tworzenia środowiska, które sprzyja zdrowiu. Każdy uczestnik otrzymał koszuklę z logiem projektu, a po zakończeniu jego realizacji dyplom uczestnictwa w zajęciach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a prowadzi je nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

Dzień czekolady


Wiosenny koncert

21 marca, w pierwszy dzień wiosny uczestniczyliśmy w koncercie wiosennym przygotowanym przez dzieci z Przedszkola pod kierunkiem p. U. Wrąbel . Przedszkolaki wprowadziły nas w klimat rozpoczynającej się wiosny, prezentując bardzo ciekawy program artystyczny .Na scenie pojawiły się m.in. motylki, biedronki, zające. Nie zabrakło również słońca i kwiatów.

Tenis stołowy

19.03.2018 roku odbył się turniej w tenisa stołowego z okazji 380-lecia miasta Rawicz. W zmaganiach sportowych wzięło udział 7 uczniów. Graliśmy systemem każdy z każdym, do jednego wygranego seta. Uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas pozalekcyjny, doskonalić swoje umiejętności tenisowe oraz świetnie się bawić. Mecze były zacięte i emocjonujące. Turniej wygrał Hubert Marzęcki, drugie miejsce zajął Norbert Sędłak, a trzecie Bartosz Ptasik. Kolejne miejsca zajmowali Kacper Murawa, Martyna Pokładek, Milena Jórdeczka i Oliwia Kossowska. Turniej zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki. Uczestnicy otrzymali dyplomy.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Spotkanie z profesorem Janem Miodkiem

W sobotę, 10 lutego 2017 roku, trzech uczniów z klasy VI pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Magdaleny Janowicz, udało się do Wrocławia, aby wystąpić w programie telewizyjnym Słownik polsko@polski, poświęconym kulturze języka polskiego. Nagranie odbywało się w gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Chłopcy mieli okazję i zaszczyt zasiąść przy jednym stole z najwybitniejszym polskim językoznawcą, profesorem Janem Miodkiem. Każdy z nich mógł zadać panu profesorowi pytanie dotyczące zawiłości polszczyzny. Kacper, Bartosz i Norbert przed kamerami czuli się jak ryby w wodzie i byli naprawdę rewelacyjni. A o co pytali chłopcy? Jakich odpowiedzi udzielił im pan profesor i kogo pozdrowili na końcu programu? Tego wszystkiego dowiecie się ze szklanego ekranu. Odcinek z udziałem naszych uczniów będzie wyemitowany w TVP Polonia 17 marca o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich przed telewizory!

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 23 stycznia 2018 r. dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta. Chcieli tym samym podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Lodowisko

22.01.2018 roku udaliśmy się na wycieczkę do Gostynia na lodowisko. 18 uczniów naszej szkoły uczyło się poruszać na lodzie oraz doskonaliło swoją jazdę. Łyżwy świetnie wpływają na koordynację ruchową dzieci, poprawiają odporność i hartują organizm, wzmacniają mięśnie brzucha i nóg. Ogromna radość, świetna atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W 26 finale WOŚP nie zabrakło uczniów naszej szkoły. We wtorek, przed finałem, uczniowie wraz z opiekunami WOŚP i SU zorganizowali szkolną dyskotekę, z której dochód przeznaczono na akcję orkiestry J. Owsiaka. 14 stycznia 7 wolontariuszy kwestowało we wsi. Mieszkańcy, jak co roku, znów otwarli swoje serca i nie pozostali obojętni wobec potrzebujących. Zebraliśmy kwotę 1614,96zł, którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Rawiczu. Opiekunami akcji były panie M.Janowicz i A.Kalitka.

Sowa mądra głowa

W roku szkolnym 2017/ 2018 Nasza szkoła bierze udział w projekcie czytelniczym klas I-III pt. "Sowa mądra głowa". W ramach tego projektu klasa I brała udział w konkursie literacko- plastycznym " Mój ulubiony bohater książki". W konkursie wzięły udział dziewczynki klasy 1, które otrzymały dyplomy i drobne upominki. Z kolei zadaniem uczniów klas II-III było przeczytanie wybranej przez siebie książki, a następnie narysowanie do niej ilustracji. Zwyciężyli uczniowie klasy 3: Julianna Bela, Malwina Leciejewska, Stasiu Kossowski, Jakub Becela, Kamil Matuszczak. II miejsce zdobyła Natalka Niwczyk, uczennica klasy 2, III miejsce: Marcin Biedrowski, uczeń klas 2. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Konkurs

W grudniu 2017 r. uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym " Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa". Zadaniem uczniów było wykonanie pięknej ozdoby choinkowej. I miejsce zajął: Kamil Matuszczak uczeń klasy 3, II miejsce zajęła: Julianna Bela, uczennica klasy 3, III miejsce zajął: Piotr Kolibabka, uczeń klasy 3. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zabawa karnawałowa


7 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa. Wesołe tańce i pląsy były przeplatane różnorodnymi konkursami, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. W ten sposób oprócz dobrej zabawy i konkursu na "Najciekawszy strój karnawałowy" oraz wyboru Króla i Królowej Balu, uczniowie zbierali pieniążki na WOŚP .Wszystkim serdecznie dziękujemy.

"Podaj rękę"

Uczniowie po raz kolejny zadbali o starszych, samotnych mieszkańców naszej wsi, aby i oni mogli cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla każdego, dlatego niezwykle ważne jest, aby dać odczuć także i tym osobom, że pamiętamy o nich. Tradycyjnie rozniesiono paczki świąteczne samotnym mieszkańcom wsi.

Koncert bożonarodzeniowy

Wspólne śpiewanie raduje i łączy, a to przecież stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole 19 grudnia, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi miało miejsce wydarzenie w pewnym sensie niezwykłe. W holu szkoły zebrali się uczniowie klas I-VII, przedszkolacy oraz pani Dyrektor i nauczyciele, by razem kolędować. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Renata Matyla i p.Igor Nowicki. Uczniowie zaprezentowali umiejętności gry na instrumentach, recytację wierszy bożonarodzeniowych autorstwa ks.Twardowskiego, taniec aniołów w wykonaniu najmłodszych, a także śpiew kolęd oraz ciekawe informacje dotyczące każdej z nich. Wspólne kolędowanie dzieci i dorosłych było dla wszystkich niezwykłym, pięknym doświadczeniem. Wyzwalało pozytywne emocje, wprowadzało w atmosferę świąt, na które szczególnie czekają dzieci.

Wyjazd do Głogowa

02.12.2017 roku wybraliśmy się do Głogowa, aby obejrzeć na żywo mecz piłki ręcznej mężczyzn pomiędzy Chrobrym Głogów - MKS Kalisz. Piłka ręczna na najwyższym ligowym poziomie w Polsce bardzo podobała się młodym kibicom ze Słupi Kapitulnej. Mecz był wyrównany przez całe 60 minut, po końcowej syrenie z boiska bardziej szczęśliwi schodzili zawodnicy z Głogowa wygrywając ostatecznie 27:26. Kontaktowa gra zespołowa, walka o każdy centymetr boiska oraz bardzo ciekawe akcje pod bramką - to wszystko sprawiło, że nasi uczniowie załapali sportowego bakcyla i z pewnością wrócą na mecz piłki ręcznej.

Śniadanie Daje Moc

8 listopada obchodziliśmy Dzień - Śniadanie Daje Moc. Po raz drugi wzieliśmy udział w realizacji tego projektu. Uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami przygotowali wspólne śniadanie. Z przygotowanych składników ułożonych na talerzach zrobili pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz jogurty. Do pomocy przy przygotowaniu posiłku przyłączyli się również rodzice, za co im wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

Wyjazd do Lubina

10.11.2017 roku udaliśmy się na mecz piłki siatkowej do Lubina. Miejscowa drużyna zmierzyła się z wielokrotnym mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać wiele ciekawych wymian siatkarskich i świetnych zawodników pod siatką. Na trybunach panowała świetna atmosfera i kulturalny doping, młodzi kibice także dali się ponieść emocjom i wspierali dopingiem zawodników miejscowej drużyny. Mecz na nasze szczęście trwał 5 setów, niestety Cuprum Lubin poległo 2:3 w setach Resovi Rzeszów. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska piłkarzom siatkowym, zapoznać się z przepisami kolejnej pięknej zespołowej gry sportowej.

Rewia na lodzie

23 listopada 2017 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Wrocławia, aby w Hali Stulecia obejrzeć rewię na lodzie opartą na motywach baśni autorstwa H.Ch.Andersena.Widowisko było piękne,zachwyt uczniów wywołała doskonała i oryginalna warstwa muzyczna,a opracowana przez Olgę Kondraszową choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie,a bogata warstwa scenograficzna,a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

11 Listopada

Wycieczka do stolicy

W dniu 26.10.2017 roku 26 uczniów naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, o godzinie 14.00 byliśmy już w Centrum Nauki Kopernik, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Młodzież miała okazję skorzystać z odwiedzenia wielu wystaw, m.in. Majsternia, Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny oraz Park Odkrywców. Następnie udaliśmy się zobaczyć Warszawską Syrenkę - symbol Warszawy i godło herbu Warszawy. Drugiego dnia udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, aby wjechać windą na 30 piętro i podziwiać panoramę Warszawy z góry. Drugim punktem programu było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w obradach na Sali Sejmowej. Zwiedzanie zakończyliśmy obiadem w restauracji sejmowej, pani poseł Bożena Heńczyca wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe gadżety oraz podziękowała za przybycie. Opiekunami na wycieczce były panie Angelika Kalitka, Renata Matyla oraz pan Igor Nowicki.

Wszyscy jesteśmy tacy sami

17 października 2017 roku uczniowie klasy VII wzięli udział w warsztatach "Wszyscy jesteśmy tacy sami" organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu. Podjęło działania zmierzające do edukacji młodzieży w zakresie promowania pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnością jako pełnoprawnych obywateli. Dzięki uprzejmości TVN S.A. młodzież zobaczyła film pt. "Mój biegun" w reż. Marcina Głowackiego- historię najmłodszego niepełnosprawnego zdobywcy biegunów - Jana Meli, który uległ poważnemu wypadkowi i walczył o powrót do normalnego życia. Spotkania cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość zgłoszonych uczestników. Grono pedagogiczne, jak i młodzież podkreślali potrzebę organizowania podobnych spotkań.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii, podczas której Pani Dyrektor, Wiesława Zbąska, wygłosiła przemówienie oraz wręczyła pracownikom Nagrody Dyrektora. Po części oficjalnej nadszedł czas na pełną humoru część artystyczną, przygotowaną przez klasę VI z pomocą koleżanek i kolegów z klas IV i V oraz piękny pokaz zumby w wykonaniu najmłodszych uczniów.

Lekcja sportu

13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się pierwsza rawicka "Lekcja sportu - jak wychować mistrza". 25 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez mistrzów pochodzących z Rawicza - Anitę Włodarczyk, Roberta Maćkowiaka i Karolinę Kucharczyk. Młodzież miała okazję do rzutu młotem, dyskiem, pchnięcia kulą, biegu przez płotki. Każdy uczestnik otrzymał worek do treningu, a w nim wiele różnych gadżetów. Opiekunami podczas wyjazdu byli pani Renata Matyla i pan Igor Nowicki.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017r. odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: " Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! " Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Tegoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Czwartoklasiści i piątoklasiści, którzy zostali expertami tabliczki mnożenia mieli ogromną satysfakcję podczas egzaminowania starszych kolegów i nauczycieli . W nagrodę za zdany egzamin uczestnicy otrzymali certyfikat. Ponadto uczniowie rozwiązywali łamigłówki, grali w bingo matematyczne, uczestniczyli w zabawie „Piłkarzyk matematyczny”. Koordynatorem akcji była p.A.Kalitka. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym powtórzymy zabawę i rozszerzymy krąg osób , u których sprawdzimy znajomość tabliczki mnożenia.

Dzień chłopca

Corocznie, 30 września obchodzimy Dzień Chłopca. Ponieważ w tym roku ten wyjątkowy dzień przypadł w sobotę, świętowaliśmy go w naszej szkole 28 września, podczas szkolnej dyskoteki. Wspaniałą zabawę przy muzyce prowadzili uczniowie, a chłopcy uczestniczyli w zabawnych konkurencjach. Największą frajdą i nagrodą była świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera, którą stworzyli wspólnie z prowadzącymi obecni tam uczniowie.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Witaj szkoło! 4 września uroczyście przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2017/2018 podczas akademii dokonała pani dyrektor Wiesława Zbąska, życząc uczniom i nauczycielom spokojnego roku, pełnego pracy i radości. Klasa IV podczas akademii zabrała nas w rejs statkiem, którego kapitanem był uczeń klasy szóstej. Początkiem rejsu były wakacje, a zawinęliśmy do portu Nowy Rok Szkolny! Pierwszy dzień roku szkolnego był szczególnie ważny dla pierwszaków, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą. Otrzymali oni bilet na rejs szkolnym statkiem po oceanie wiedzy.

Życzymy wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej, po liturgii udaliśmy się do szkoły. Dyrektor szkoły p. W. Zbąska przywitała wszystkich przybyłych i podziękowała tym, którzy wspierali prace naszej szkoły, rodzicom za trud wychowania swoich dzieci oraz Gronu Pedagogicznemu za rozwijanie wiedzy, umiejętności i kształtowanie postaw wychowanków. Następnie dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Świadectwo z najwyższą średnią ocen w szkole i stypendium dyrektora, otrzymała uczennica klasy VI Joanna Bela. Ogromne gratulacje!!!! Pani dyrektor podziękowała pani L.Matuszewskiej i M.Balbus za zakończenie pracy w zawodzie nauczyciela. Po rozdaniu nagród i podziękowań, przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowała klasa VI. Po tej części uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali świadectwa. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły.

Wycieczka do ZOO

07.06.2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Liczna 52-osobowa grupa uczniów w piękny, słoneczny dzień pływała po Odrze stakiem podziwiając panoramę Wrocławia. Drugim punktem naszej wyprawy było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Dzieci były między innymi w Afrykarium, gdzie spotkały hipopotamy, pingwiny, krokodyle nilowe i wiele innych stworzeń. Główną atrakcją okazały się małpy i lwy, które podczas naszej wizyty ucięły sobie drzemkę.

Konkurs na rebus "Palić, nie palić - oto jest pytanie ?"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu oglosil konkurs dla uczniów klas V szkół podstawowych pt. "Palić, nie palić - oto jest pytanie?" na rebus o tematyce antytytoniowej. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu, promowanie niepalenia papierosów i inhalowania e-papierosów oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palšcych papierosy. Zadanie konkursowe polegalo na przygotowaniu rebusu, którego rozwiązaniem bylo hasło o tematyce promującej niepalenie. Uczniowie kl.V pod kierunkiem n-la przyrody p. Renaty Matyli wykonywali konkursowe prace plastyczne. Zwyciezca konkursu na etapie szkolnym i powiatowym zostal Kacper Murawa, ktorego nagrodzono cennymi upominkami. Praca Kacpra zostala przeslana do kolejnego etapu-wojewodzkiego.

"Nie marnuję -wykorzystuję! Brzydkie śmieci - ładne rzeczy"

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego w ramach przedsięwzięcia pn.: „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów", zaprosil uczniów klasy IV do udziału w konkursie "Nie marnuję - wykorzystuję! Brzydkie śmieci -ładne rzeczy". Zadanie polegało na stworzeniu z odpadów przedmiotow dekoracyjnych (wazon, obraz, itp.). Chętni uczniowie pod kierunkiem n-la przyrody p. Renaty Matyli wykonali ciekawe prace. Sposrod nich, szkolna komisja konkursowa wyloniła trzy najciekawsze, ktore przesłane zostały do KZGRL w Lesznie.

Kampania

Akademia odpadowa to kontynuacja kampanii prowadzonej przez KZGRL od 2014 r. skierowanej do uczniów klas IV szkół podstawowych z przynalezacego terenu. Kampania, podobnie jak w poprzednich latach, ma na celu wzrost świadomoœci uczniów klas IV szkoły podstawowej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi oraz niebezpieczeństw dla środowiska i zdrowia ludzi, jakie płyną z nieprawidłowego postępowania z nimi. W ramach Kampanii w naszej szkole odbyla sie pogadanka i warsztaty prowadzone przez pracownika KZGRL, podczas których uczniowie dowiedzieli się m. in. jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z odpadami niebezpiecznymi takimi jak przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy zużyte baterie, a także jak działa system gospodarowania odpadami na terenie Związku. Na zakonczenie zajec kazdy uczestnik otrzymal drobne upominki.

Dwa ognie
19 maja 2017 roku klasa III wzięła udział w zawodach w "Dwa ognie" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie. Młodzi zawodnicy zostali podzielenie na dwie grupy i rozegrali 2 mecze. Pierwszy mecz przegraliśmy z SP 4 w Rawiczu, drugi wygraliśmy z SP Zielona Wieœ. W meczu o 3 miejsce nieznacznie ulegliśmy SP 3 w Rawiczu kończąc zmagania na IV miejscu. Dzieci miały możliwość zabawy i gry na sali sportowej, doskonaliły chwyty i rzuty piłką, zapoznały swoich rówieśników z rawickich szkół. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Gratulacje dla klasy III oraz opiekuna pana Igora Nowickiego.

Marsz po wiedzę

18 maja 2017 roku dwa zespoły z naszej szkoły wzięły udział w grze miejskiej "Marsz po wiedzę, czyli śladami Rawickiego Korpusu Kadetów". Zespoły zostały podzielone na dwie trzyosobowe grupy, jedna z nich wykonywała plakat na temat "Rawicz dawniej i dziś", a druga rozwiązywała różne zadania podczas gry miejskiej. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej historię Rawicza i przede wszystkim Korpusu Kadetów. Na końcu uczestnicy gry miejskiej obejrzeli film dokumentalny o rawickim Korpusie Kadetów, zrealizowany przez Muzeum Ziemi Rawickiej oraz wysłuchali pogadanki pracownika muzeum o historii Dnia Kadeta. Ogłoszenie wyników gry miejskiej odbyło się 21 maja o godz. 17:15 w ratuszowej Sali Portretowej podczas konferencji podsumowującej Powiatowy Dzień Kadeta, który w tym roku odbywał się pod patronatem Starosty Rawickiego i Burmistrza Gminy Rawicz. Uczniowie klasy VI, w składzie: Paulina Becela, Julia Kortylewska, Kornelia Kapała, Joanna Bela, Milena Misiek, Wojciech Niwczyk odebrali nagrodę za zajęcie I miejsca. Zwycięzcy otrzymali zaproszenie na wizytę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej połączoną ze zwiedzaniem budynku Sejmu, Senatu oraz obiadem w restauracji sejmowej. Wyróżnienie odebraliśmy z rąk pani posłanki Bożeny Henczycy oraz pana wicestarosty Jacka Gwizdka. Wielkie gratulacje dla zwycięskiej drużyny, uczniów klasy V oraz opiekunów: pani Angeliki Kalitki i pana Igora Nowickiego.

Spotkanie z pisarką

Dnia 10 maja 2017r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Magdą Podbylską. Poprzez zabawę zostali wprowadzeni w świat nauki. Uczestnicy wysłuchali fragmentu książki „ Tajemnice Świstakowej Polany”. Z opowieści, dzieci dowiedziały się podstawowych informacji o nietoperzach żyjących w Polsce i ich zwyczajach. Potem wszyscy w wyobraŸni, przenieśli się na Biegun Północny. Kazdy otrzymał tajemniczy woreczek, w którym znajdował się przedmiot „niezbędny” do przeżycia na biegunie. Zadanie polegalo na odgadnięciu, co to za rzecz. Uczniowie podzieleni na grupy, po dotarciu do "bazy" tworzyli swoją opowieść o przygodach „w drodze”.

Klasy I-III

Festiwal piosenki

20 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawiczu odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II i VI, którzy świetnie zaśpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim. Z klasy II zaprezentowali się Julianna Bela, Alicja Nowak, Malwina Leciejewska i Kamil Matuszczak natomiast klasę VI reprezentowały Joanna Bela, Kornelia Kapała, Natalia Nowak, Milena Misiek i Julia Kortylewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Congatulations!

Ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie i zapewnienie dowozu dla dzieci.

Powiatowy Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Rawiczu we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Komendą Miejską Policji w Rawiczu odbył się Powiatowy Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Uczniowie zmagali się w czterech konkurencjach : test teoretyczny z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym , test skrzyżowań, zadania praktyczne z jazdy rowerem po rowerowym torze przeszkód, miasteczko oraz pierwsza pomoc. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Bela, Kornelia Kapała, Wojciech Niwczyk i Norbert Sędłak.

Drużynowo zdobyliśmy III miejsce. Gratulujemy!

Konkurs plastyczny

W kwietniu odbył się konkurs plastyczny " Wielkanocny zajączek" . Konkurs skierowany był do klas I-III. Zadaniem uczniów było przedstawienie, w dowolny sposób, wielkanocnego zajączka. I miejsce zajęła: Martyna Pokładek, II miejsce zajęli Julianna Bela i Kamil Matuszczak, III miejsce zajęli: Natalia Niwczyk, Wiktoria Misiek i Kamil Broda. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Konkurs ortograficzny " Zostań mistrzem ortografii".

27 marca 2017r. odbył się konkurs ortograficzny klasy III " Zostań mistrzem ortografii". Pierwsze miejsce - tytuł "Mistrza ortografii" zdobył Szymon Spica, II miejsce zajął: Kacper Rojda, III miejsce zajęli: Nikola Jankowiak, Martyna Pokładek i Wojtek Kiwior. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

Dnia 5 kwietnia został zorganizowany szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego-Książka przyjaciel prawdziwy. Książka Beaty Kołodziej "Solilandia" z pasją czytana przez nauczycieli zainteresowały najmłodszych uczniów. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą , a grane przez nich scenki z życia skrzatów przeniosły nas w bajkowy świat. W szkolnych eliminacjach zwyciężyła drużyna klasy 2.Gratulujemy

Pokazy naukowe

12.04.2017 roku uczniowie klasy szóstej brali udział w pokazach naukowych fizyczno-chemicznych odbywających się w Gimnazjum w Sierakowie. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i chemii oraz pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Uczniowie zobaczyli między innymi doświadczenie z ogniem, a także mieli okazję zjeść lody przygotowane przez prowadzącego.

Wiosna

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorach wiosny oraz uczestniczyli w koncercie wiosennym przygotowanym przez dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. U. Wrąbel i p. J. Kowalińskiej. . Przedszkolaki wprowadziły nas w klimat rozpoczynającej się wiosny, prezentując bardzo ciekawy program artystyczny .Na scenie pojawiły się m.in. motylki, żaby, bociany.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 21 marca 2017 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Uczniowie obejrzeli przedstawienie "Rzepka" w wykonaniu starszych kolegów. Następnie złożyli uroczystą obietnicę i wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę otrzymali kolorowe zakładki.

Turniej w tenisa stołowego

17.03.2017 roku odbył się turniej w tenisa stołowego. W zmaganiach sportowych wzięło udział 7 uczniów. Graliśmy systemem każdy z każdym, do jednego wygranego seta. Uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas pozalekcyjny, doskonalić swoje umiejętności tenisowe oraz świetnie się bawić. Mecze były zacięte i emocjonujące. Turniej wygrał Andrzej Wojciechowski, drugie miejsce zajął Norbert Sędłak, a trzecie Bartosz Ptasik. Kolejne miejsca zajmowali Kacper Murawa, Hubert Marzęcki, Radosław Niziołek i Damian Stefanowski. Turniej zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

Komunikat dla rodziców w sprawie rekrutacji:

Szanowni Rodzice!

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego informuje, że zgodnie z art. 204 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę -Prawo oœwiatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60):

1. terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2017/2018 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych, zostaną okreœlone do dnia 15 kwietnia 2017 r.,

2. kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów oraz liczba punktów możliwa do uzyskania za poszczególne kryteria na rok szkolny 2017/2018, zostaną podane do dnia 15 kwietnia 2017 r.

3. do klasy I publicznej szkoły podstawowej obwodowej dzieci przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Dzieci te nie uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym. Postępowanie rekrutacyjne dotyczy tylko dzieci spoza obwodu szkoły.

Konkurs recytatorski "Brzechwa dzieciom"

27 lutego 2017r odbył się konkurs recytatorski klasy II „ Brzechwa dzieciom”. Wszyscy uczniowie klasy II przygotowali po jednym wierszu, który pięknie wyrecytowali. I miejsce zdobył: Kamil Matuszczak, II miejsce zdobyła Alicja Nowak, III miejsce zdobył: Kamil Broda. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Na łyżwach

24.02.2017 roku udaliśmy się na wycieczkę do Gostynia na lodowisko. 14 uczniów naszej szkoły uczyło się poruszać na lodzie oraz doskonaliło swoją jazdę. Łyżwy świetnie wpływają na koordynację ruchową dzieci, poprawiają odporność, wzmacniają mięśnie brzucha i nóg. Ogromna radość, świetna atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki.

Charytatywna zabawa karnawałowa

23 lutego odbyła się charytatywna zabawa karnawałowa. Wesołe tańce i pląsy były przeplatane różnorodnymi konkursami, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. W ten sposób oprócz dobrej zabawy i konkursu na "Najciekawszy strój karnawałowy" oraz wyboru Króla i Królowej Balu, uczniowie naszej szkoły mieli szansę pomóc choremu koledze Dawidowi i małemu Pawełkowi .Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy walentynki. Samorząd uczniowski zajął się pocztą. Bardzo wielu uczniów otrzymało miłosne wyznania.

Charytatywna zabawa karnawałowa

Jeśli lubisz tańczyć i słuchać muzyki , to przyjdz na charytatywną zabawę karnawałową na rzecz chorego Dawida i Pawełka , która odbędzie się 21 lutego 2017r. w godz. 16.00 - 19.00 w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-VI. Strój karnawałowy mile widziany.

Sowa mądra głowa
W roku szkolnym 2016/ 2017 Nasza szkoła bierze udział w projekcie czytelniczym klas I-III pt. "Sowa mądra głowa". W ramach tego projektu klasa I brała udział w konkursie plastycznym " Moja ulubiona postać bajkowa". Uczniowie na kartkach przedstawiali swoją ulubioną postać bajkową. Zadaniem uczniów klas II-III było przeczytanie wybranej przez siebie książki, a następnie narysowanie ilustracji do przeczytanej książki. Poniżej przedstawiamy prace Naszych uczniów:

Magia Świąt Bożego Narodzenia

W grudniu 2017 r. uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym pt." Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Zadaniem uczniów było przedstawienie różnymi środkami plastycznymi wizji nadchodzących Świąt. Poniżej przedstawiamy prace naszych uczniów:

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 18 stycznia 2017 r. w Domu Strażaka w Słupi Kapitulnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na zaproszenie swoich wnuków babcie i dziadkowie tłumnie wypełnili całą salę. Był to dzień pełen wzruszeń i radości, niezwykły nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla babci i dziadków. Uczniowie przedstawili jasełka, pięknie zaśpiewali, zatańczyli , a także powiedzieli wierszyki. Udział w uroczystości dostarczył gościom wiele miłych przeżyć, czego dowodem były ogromne brawa. Dla ukochanych gości przygotowano słodki poczęstunek.

Turniej w piłkarzyki

20.01.2017 roku odbył się turniej w piłkarzyki sportowe. Wzięło w nim udział 9 zespołów, podzielonych na 2 grupy. Graliśmy systemem każdy z każdym w grupie, do 6 strzelonych bramek. Zespoły były mieszane, zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce, pozostałe drużyny z dwóch grup o kolejne miejsca. Gra w piłkarzyki to świetna forma aktywności fizycznej połączona ze świetną zabawą. Emocje były ogromne, mecze zacięte, ale najważniejsza była dobra zabawa. Zwyciężyły dziewczyny Joanna Bela i Kornelia Kapała, drugie miejsce dla Martyny Pokładek i Kacpra Rojdy, a trzecie dla Kacpra Murawy i Bartka Ptasika. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, zwycięzcy dyplomy oraz drobne upominki. Turniej zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego.

Jasełka

"Awantura w Przechwałkowie" to tytuł tegorocznych jasełek przedstawionych przez uczniów klas IV-VI naszej szkoły. Misteryjny teatr bożonarodzeniowy dotyczy losów rzemieślników zamieszkujących miasto, którzy po wielkiej kłótni i przechwałkach udali się do Świętej Rodziny.Składając hołd nowonarodzonemu, złożyli pokłon i przedmioty ich codziennej pracy. Wizyta w stajence,przywróciła pokój i zgodę między nimi.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Uczeń klasy VI ,Wojciech Niwczyk zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Serdecznie gratulujemy!

Kolędowanie

XIX edycja "Podaj rękę"

Uczniowie po raz kolejny zadbali o starszych, samotnych mieszkańców naszej wsi, aby i oni mogli cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla każdego, dlatego niezwykle ważne jest, aby dać odczuć także i tym osobom, że pamiętamy o nich. Tradycyjnie rozniesiono paczki świąteczne samotnym mieszkańcom wsi.

Świetlicowy Turniej Układania Puzzli

13 grudnia uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w V Świetlicowym Turnieju Układania Puzzli w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu. Reprezentowała nas czteroosobowa drużyna w składzie : Martyna Pokładek, Emilia Kolibabka, Oliwia Kossowska i Adrian Kubiszyn. Nasza ekipa wywalczyła II miejsce. Gratulujemy!

Lech cup 2016

3 grudnia 2016 roku o godzinie 7.00 ekipa ze Słupi Kapitulnej udała się do Poznania na turniej piłki nożnej Lech Cup 2016. to promocja sportu młodzieżowego niezmiernie ważnego elementu wychowania dorastającego człowieka świadomego swojej wartości, znającego swoją rolę w grupie i preferującego zdrowy styl życia. To wyjątkowa impreza, na której znakomitym zawodom towarzyszy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla dzieci i rodziców. To święto rodzinne, na którym dzieci i rodzice wspólnie przeżywają wielkie emocje. Liczna 24 - osobowa grupa uczniów ze Słupi Kapitulnej wraz ze szkołami SP 1, SP 3 z Rawicza miała możliwość obejrzenia kilkunastu świetnych meczy z udziałem Herty Berlin, Sportingu Lizbona, Lecha Poznań, Chelsea Londyn, Anderlechtu Bruksela, Bayernu Monachium, Sparty Praga i Manchasteru City. Poziom zawodów był bardzo wysoki, młodzi piłkarze z najlepszych drużyn europejskich grali w sobotę systemem każdy z każdym. Na kibiców czekało wiele atrakcji i prezentów mikołajkowych: turnieje mikołajkowe, autografy od zawodników Lecha Poznań oraz innych drużyn piłkarskich, balony, słodkie upominki, malowanie twarzy itp. Wyjazd zaliczamy do udanych. Organizatorami i opiekunami wyjazdu byli pan Igor Nowicki i pani Angelika Kalitka.

Mistrzostwa w tenisie stołowym

17.11.2016 roku nasze uczennice wzięły udział w mistrzostwach rejonu w tenisa stołowego dziewczyn w Śmiglu. Nasz powiat reprezentowały SP 3 Rawicz i SP Słupia Kapitulna. Nasze dziewczyny zagrały w fazie grupowej z SP 9 Leszno i SP Śmigiel. Fantastyczna gra Śmigla i przegrywamy, wygrana z Lesznem 3:1 daje nam awans do ćwierćfinału. Tam spotykamy się z SP Kąkolewo (powiat leszczyński) i po wspaniałej grze wygrywamy 3:1. W półfinale mierzymy się z SP Mochy (powiat wolsztyński), wielkie serce i charakter naszych dziewczyn, wygrywamy 3:2. Wielka euforia, radość i mamy mecz finałowy w zawodach rejonowych. Drużyna ze Śmigla jest poza naszym zasięgiem, zasłużenie wygrywa zawody. II miejsce w zawodach rejonowych w tenisie stołowym dziewczyn to największy sukces w historii naszej szkoły w współzawodnictwie sportowym. Wielkie brawa dla uczennic: Joanny Beli, Korneli Kapały, Juli Brody oraz nauczyciela wychowania fizycznego pana Igora Nowickiego. Pierwszy raz zagramy na zawodach wojewódzkich. Gratulacje i powodzenia.

11 Listopada

10 Listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w apelu z okazji 11 Listopada - Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z klasy VI Kornelia Kapała, Milena Misiek i Bartłomiej Matysiak oraz uczniowie z klasy III Oliwia Kossowska, Nikola Jankowiak, Emilia Kolibabka, Martyna Pokładek i Hubert Szwarc szczegółowo przedstawili długą i trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości. Na koniec cała szkoła odśpiewała przepiękną pieśń patriotyczną pt. "Rota".

Ślubowanie pierwszoklasistów

We wtorek 15 listopada w Szkole Podstawowej w Słupi Kapitulnej miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę.

Kolejna wygrana

Dnia 08 listopada 2016 r. zostały rozegrane Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego. Miejscem rozgrywek była sala w Szkole Podstawowej nr 5 w Sarnowie. Nasze dziewczyny w składzie: Kornelia Kapała, Joanna Bela i Julia Broda pojechały na zawody pełne optymizmu. Dziewczyny przegrały tylko z SP 3 w Rawiczu, co dało im II miejsce w powiecie. Wygrały zaś z SP Bojanowo, SP Miejska Górka, SP Dubin. Zawody przebiegały w zdrowej i sportowej atmosferze. Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach rejonowych.

"Śniadanie daje moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki oraz siłę do zabawy.

8 listopada br. dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu promującego zdrowe odżywianie „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali moc śniadaniowych atrakcji. Na wspaniale udekorowanych stołach pojawiły się przepyszne sery, wędliny, pieczywo, sałaty, owoce, warzywa. W szkole zrobiło się wyjątkowo smacznie i wesoło. Wszyscy uczniowie pokazali, że śniadanie może być jednocześnie pyszne, kolorowe i zdrowe.

14 października

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Swięto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Ten ważny dzień w Polskiej Oświacie uczciliśmy poprzez udział w Akademii. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor W. Zbąska, która podziękowała wszystkich nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie, zaś pracownikom za rzetelną pracę. Następnie wręczyła Nagrody Dyrektora.

W drugiej części uczniowie dziękowali nauczycielom za trud jaki wkładają w ich nauczanie. Nie zabrakło także żartobliwych scenek ze szkolnych ławek oraz zabawnych piosenek. Największe wrażenie na zebranych zrobiła ostatnia część występów, kiedy to dzieci wykonałyły "Taniec liści" oraz "Chocolate". Akademię przygotowali uczniowie klasy II, V i VI pod kierunkiem p. A. Kalitki i p. A. Kowalskiej. Naszym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom składamy najlepsze życzenia, gdyż jest to święto wszystkich osób związanych ze szkołą i edukacją.

Tenis stołowy

W dniu 13.10.2016 roku odbyły się gminne zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewczyn. Nasza szkoła skutecznie obroniła tytuł mistrzyń gminy wśród dziewczyn, chłopcy zajęli czwarte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Kapała, Joanna Bela, Julia Broda, Andrzej Wojciechowski, Norbert Sędłak i Wojciech Niwczyk. Wielkie gratulacje i powodzenia w zawodach powiatowych.

Dzień Pyry

4 października Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała Dzień Pyry. Dzieci w tym dniu uczestniczyły w grze terenowej - podchodach. Drogę wyznaczały koperty z zagadkami . Pytania były bardzo różne i wymagały spostrzegawczości, wiedzy i nie tylko. Przed uczniami stało nie lada wyzwanie, któremu udało się sprostać .Potem nadszedł czas na pyry z gzikiem oraz coś słodkiego.

Wycieczka do Aquaparku

01.10.2016 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Aquaparku Wrocław. 26 uczniów z naszej szkoły spędziło trzy godziny na basenach rekreacyjnych, korzystając z wielu atrakcji m.in. zjeżdżalni, jacuzzi, leniwej rzeki, basenu z falami, basenu solankowego, basenu zewnętrznego . Zabawa była doskonała, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Dzień chłopaka

6 października z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla kl. I-VI. Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka porywała wszystkich do tańca. W trakcie zabawy odbyły się konkursy i konkurencje przygotowane wcześniej przez żeńską część klasy VI. Chłopcy sprawdzili się m.in. w sporcie, a także w roli fryzjera. Dla chłopców było to nie lada wyzwanie.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września nasza szkoła uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Przez cały dzień uczniowie klas III-VI ćwiczyli rachunek pamięciowy. Na koniec wzięli udział w Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia. Tytuł Mistrza otrzymali: Wojciech Niwczyk, Joanna Bela, Bartosz Ptasik, Norbert Sędłak, Emilia Kolibabka i Martyna Pokładek. Gratulujemy.

Camp Lekkoatletyczny

Dnia 15.09.2016 roku w sali sportowej w Gimnazjum w Sierakowie nasi uczniowie wzięli udział w Campie Lekkoatletycznym. Trening prowadzili między innymi nasi olimpijczycy Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w sześciu popularnych dyscyplinach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, biegach i biegach przez płotki. Nie zabrakło również konkursów, quizów i zajęć integracyjnych. Celem lekkoatletycznego spotkania było zachęcenie dzieci do uprawiania sportu i uczęszczania na zajęcia lekcji wychowania fizycznego. Nasi uczniowie otrzymali medale i liczne upominki za udział w Campie, mieli możliwość uściśnięcia dłoni naszych mistrzów olimpijskich.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w czwartek 1 września. Pierwszym elementem tej uroczystości była msza święta. Po mszy uczniowie udali się do szkoły, aby rozpocząć rok szkolny. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dokonała p. dyrektor Wiesława Zbąska, która serdecznie powitała wszystkich pedagogów, uczniów i rodziców. Szczególne słowa otuchy skierowała do tegorocznych pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Na zakończenie p. dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 ODBĘDZIE SIĘ 01.09.2016 o godz. 9.00

ROK SZKOLNY 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 24 czerwca, po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy, zakończył się rok szkolny 2015/16. Uroczyste zakończenie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Po zakończonej liturgii cała wspólnota szkolna wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi: burmistrzem MiG Rawicz - p. Pawłem Szybajem, sołtys - p. B. Niwczyk i Przewodniczącą Rady Rodziców - p. W. Niziołek udała się do szkoły. Dyrektor p. W. Zbąska powitała wszystkich przybyłych i podziękowała tym, którzy wspierali prace naszej szkoły, a także rodzicom za trud wychowania swoich dzieci oraz Gronu Pedagogicznemu za wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw wychowanków. Następnie dyrektor szkoły zwróciła się do absolwentów, wręczając im świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie, których wyniki w nauce były bardzo zadowalające otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne. Świadectwo z najwyższą średnią ocen w szkole i stypendium dyrektora, otrzymała uczennica kl. V Joanna Bela. Gratulujemy wysokich wyników! Po rozdaniu wszystkich nagród, przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów kl.VI pt. "ZEGAR TYKA - CZAS UMYKA..." i klasę V, która na tę okoliczność wygłosiła słowa podziękowań i życzeń skierowanych do uczniów kończących szkołę, wręczając im drobne upominki. Po zakończonej części artystycznej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych , gdzie nastąpiło rozdanie świadectw. Zgodnie ze słowami piosenki "...Ale to już było i nie wróci więceJ...” rozpoczął się czas wypoczynku. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Zakończenie akcji "Gest przyjazni"

Tegoroczna akcja charytatywna „Gest przyjazni „ dobiegła końca. Na rzecz potrzebujących dzieci przekazaliśmy do Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu dary w postaci: zabawek, przyborów szkolnych, książek, gier planszowych. Zebrane dary są już w placówce i zapewne będą rozdysponowane według potrzeb i zainteresowań wychowanków.

Dzień sportu

23.06.2016 roku odbyła się impreza sportowa z okazji Dnia Sportu. Wszyscy uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych wymagających sprawności fizycznej, sprytu i wytrzymałości. Zabawa dla klas IV-VI składała się z 8 konkurencji, zwyciężyła klasa VI, drugie miejsce przypadło klasie IV, a trzecie klasie V. Młodsi uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły, jeden stworzyły dziewczynki z klas I-III, a drugi chłopcy. Rywalizację zwycięsko zakończyli chłopcy. Na końcu odbył się mecz w "Dwa ognie" nauczyciele kontra uczniowie. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się na miarę swoich możliwości. Nad przebiegiem imprezy czuwali wychowawcy klas oraz nauczyciel wychowania fizycznego.

Wesołe przedszkolaki

Jeden z dziesięciu

Dnia 16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się IV Konkurs Matematyczny "Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klasy piątej i szóstej zorganizowany przez nauczyciela matematyki. Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów . To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju "Jeden z dziesięciu". W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego z najlepszych, czyli tytułowego "Jednego z Dziesięciu". Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Zuzanna Węcłaś.

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Dnia 14 czerwca 2016r. klasa I i III wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki było zwiedzenie wioski indiańskiej"Pocahontas". Uczniowie zapoznali się ze światem Indian, spotkali się z Szamanem, oraz z Wodzem w Wielkim TIPI. Zdobywali także sprawności indiańskie, m. in. : wyprawa do labiryntu, pokonali indiański tor przeszkód,a także strzelali z łuku. Po ciężkich zmaganiach na każdego czekała kiełbaska z ogniska. Wyprawa była wspaniała, wszyscy dobrze się bawili.

LAS

09.06.2016 roku 19 uczniów z klas IV-VI, jedna mama oraz dwóch nauczycieli spędziło popołudnie na rowerach. Kolumna rowerowa wybrała się na wycieczkę nad zalew do Pakosławia. Trasa wiodła drogą leśną oraz asfaltową. Pogoda dopisała, przejechaliśmy około 15 kilometrów, świetnie się bawiliśmy. Wycieczka rowerowa to doskonała forma integracji grupy rówieśniczej, sposób na dobre zdrowie, nastrój i kondycję, a także kontakty z innymi ludŸmi. Podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy aktywnie włączyli się w LAS.

Dzień mamy i taty

Matematyka na wesoło

Pod hasłem "Matematyka na wesoło" zostały przeprowadzone różnorodne zajęcia matematyczne. Głównym celem zajęć było:Praktyczne utrwalenie umiejętności zdobytych na lekcjach matematyki; Kształtowanie logicznego myœlenia; Analiza prostych zagadnień i problemów matematycznych; Rozwijanie umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem.

XV Powiatowy Konkurs Informatyczny "Ja i moje otoczenie"

I miejsce zdobyła Kornelia Kapała, wyróżnienie otrzymała Joanna Bela.

Gminny Konkurs Recytatorski

II miejsce zdobył Mikołaj Lorek

Wycieczka

W dniach 18-20 maja uczniowie uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wadowic, Wieliczki, Krakowa i Zakopanego. Odwiedzili wiele pięknych miejsc ważnych dla kultury polskiego narodu: Kopalnię Soli w Wieliczce, dom Jana Pawła II oraz Bazylikę w Wadowicach. Podziwiali dawną stolicę Polski - Kraków, a w nim siedzibę władców – Wawel, najstarszy Uniwersytet czyli Jagielonkę, Kościół Mariacki, a w nim ołtarz Wita Stwosza. Uczniowie mieli okazję przespacerować się krakowskimi plantami, obejrzeć Barbakan, Bramę Floriańską, a także obejrzeć dom Jana Matejki. W Zakopanem podziwiali oczywiście widok na Giewont, Gubałówkę, Krupówki, najstarszy cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wielkie wrażenie wywarły miejsca sakralne, takie jak kościoły na Bachledówce czy Krzeptówkach. Na koniec pobytu w Zakopanem podziwiali Wielką i Małą Krokiew, miejsca znane wszystkim narciarzom. To była naprawdę wspaniała wycieczka.

Pasowanie na czytelnika

23 maja 2016r odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na czytelników Biblioteki szkolnej. Pierwszacy zostali przeniesieni w zaczarowany świat bajki , w którym bajkowa Wróżka zamieniła "Żarłoczne Moliki" w "Mole Książkowe", czyli prawdziwych sympatyków książek. Na pamiątkę pobytu w bibliotece każde dziecko otrzymało dyplom oraz zakładkę do książki.

Konkurs czytelniczy

W kwietniu odbył się konkurs czytelniczy "Wiersze J. Tuwima " . Organizatorem spotkania i zmagań konkursowych była p. A. Kalitka . Głównym celem konkursu była popularyzacja wierszy znanych poetów dziecięcych , rozbudzenie pasji czytania wierszy i sprawdzenie stopnia ich znajomości. Uczestnicy konkursu wzięli udział w rozwiązywaniu testu czytelniczego. Najlepsi okazali się: Michalina Sikorska, Bartosz Ptasik, Amelia Kubiszyn.

Eksperymentuj

12 kwietnia 2016r. , uczniowie z klasy VI pod opieką wychowawczyni, a zarazem nauczycielki przyrody wyjechali na wycieczkę do Rawicza. Celem wyprawy było zwiedzanie objazdowej ,interaktywnej wystawy "Eksperymentuj!" z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pokaz odbywał się w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie. Wystawa "Eksperymentuj!" to 15 interaktywnych eksponatów. Dzieci zamieniły się w badaczy, którzy z zapałem przeprowadzali doświadczenia i obserwowali zjawiska fizyczne. Szóstoklasiści sprawdzali, jak można oszukać własny wzrok, jaką mają zdolność zapamiętywania, siadali na wirującym krześle, obserwowali z jaką siłą pracuje serce. Nie lada wyzwaniem były logiczne łamigłówki i szyfry. Dużą frajdę sprawiły uczniom stanowiska : "Uwięziona piłka", "Najszybsza zjeżdżalnia" i "Szybkość reakcji". Po zajęciach pełnych wrażeń, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

"Potyczki z językiem polskim"

Nasze uczennice – Z.Węcłaś i A.Mróz zajęły I miejsce i zdobyły dla szkoły puchar.

Konstytucja 3 Maja

KOLOROWY TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

W ramach realizacji matematyczno-przyrodniczej innowacji pedagogicznej, w naszej szkole odbył się Kolorowy Tydzień Ekologiczny. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W poszczególnych dniach obowiązywał inny kolor ubioru, który obligował zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Przebieg tygodnia ekologicznego:

I Dzień Wody- kolor niebieski

 • 1. Tematyczna gazetka ścienna
 • 2. Piosenka " Swiat bez wody " w wykonaniu uczniów kl.VI
 • 3. Do czego służy woda-pogadanka
 • 4. Zagadki dla chętnych
 • 5. Umiejętności matematyczne w odmierzaniu wody
 • 6. Pijmy wodę na zdrowie - degustacja wody

  II Dzień słońca- kolor żółty

 • 1. "Słoneczko póŸno dzisiaj wstało"- w wykonaniu nauczycieli
 • 2. Pogadanka o Słońcu
 • 3. "Bajka o Słońcu" - Elizy Piotrowskiej
 • 4. Zagadki dla chętnych
 • 5. Uśmiechnięte słoneczka dla wszystkich

  III Dzień zdrowia- kolor pomarańczowy

 • 1. Kanapki wykonane przez uczniów
 • 2. Piosenka "Witaminki"- w wykonaniu wszystkich uczniów
 • 3. Pogadanka o zdrowym żywieniu, przeprowadzona przez prelegenta z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu
 • 4. Degustacja "zdrowych kanapek"

  IV Dzień Ziemi- kolor brązowy

 • 1. Piosenka " Ziemia moja planeta"
 • 2. Przedstawienie ekologiczne "Jak rozweselić Ziemię?"- w wykonaniu uczniów kl.VI
 • 3. Piosenka "Leśne jagódki" – w wykonaniu uczniów kl. II
 • 4. Segregacja śmieci


  W związku z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 1050 lecia Chrztu Polski, przygotowano tematyczną gazetkę oraz zaproszono gości - mieszkańców Słupi Kapitulnej. Uczniowie kl. IV-VI odśpiewali Hymn Jubileuszowego Swiętowania "Gdzie chrzest tam nadzieja". Zaproszeni goście p. Stanisław i p. Zdzisław Giżewscy zapoznali uczniów z historią rodzinnej miejscowości. Pan Stanisław od kilkudziesięciu lat zajmuje się wikliniarstwem, w związku z tym bardzo chętnie zaprezentował umiejętność wyplatania koszy i miotełek. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami, udali się do prywatnych zbiorów mieszkańca wioski, gdzie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli przedmioty dawnego użytku. W ramach podziękowań wszystkim zaproszonym goœciom wręczono laurki i zdrowe upominki.

  POWITANIE WIOSNY

  W tym roku szkolnym witaliśmy wiosnę pod hasłem "Zdrowo i kolorowo" promując zdrowe odżywianie.

  WIELKANOCNE PALMY

  W marcu, przed Świętami Wielkanocnymi, odbył się I Gminny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Wpłynęło na niego 109 palm z całej gminy. Uczniowie klasy czwartej, wraz z rodzicami, wykonali palmę mierzącą ponad 4 metry. Okazała praca przyniosła im I miejsce i nagrodę w postaci kina domowego.

  TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

  CYFROMANIA

  W ramach innowacji pedagogicznej pod kierunki p.A.Kalitki i p.R.Matyli zorganizowano tydzień matematyczno-przyrodniczy. Działo się wiele.Odbyły się przedstawienia, konkursy, warsztaty kulinarne. Przez cały tydzień uczniowie rozwiązywali szereg krzyżówek matematycznych i przyrodniczych ,rebusów, łamigłówek. Rywalizowali w konkursie plastycznym "Matematyka jest wszędzie"czy teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Na zakończenie uczestnicy wzięli udział we warsztatach kulinarnych, podczas których przyrządzili desery, a następnie obliczyli ich wartość kaloryczną .

  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE

  Społecznośc szkolna uczciła pamięć powstańców wielkopolskich apelem pod hasłem "Nikt im iść nie kazał, poszli bo tak chcieli". Powstanie Wielkopolskie wybuchło w obronie powrotu ziemi polskiej do macierzy . Było jedynym zwycięskim zrywem w historii naszego kraju. Na terenie Słupi Kapitulnej za broń chwyciło około 100 ludzi, by walczyć o utraconą polskość. Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem p. L.Matuszewskiej przygotowali niecodzienną lekcję historii, przybliżając wydarzenia sprzed prawie 100 lat. Na koniec uczczono pamięć poległych minutą ciszy i zapaleniem zniczy pod tablicą pamiątkową na budynku szkoły.

  BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS

  Dnia 08.02.2016 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy V Kornelia Kapała, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Jako pierwsi wystąpili uczniowie z teleturniejem „ Familiada”. Następnie piosenki i wiersze prezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I- VI. Uczniowie , obdarowali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. Organizatorami uroczystość byli: A. Białek, P. Marzęcka oraz I. Nowicki.Oprawę muzyczną przygotował T.Garbaliński

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  W 24 finale WOŚP nie zabrakło uczniów naszej szkoły. W czwartek, przed finałem, uczniowie wraz z opiekunami WOŚP i SU zorganizowali szkolną dyskotekę, z której dochód przeznaczono na akcję orkiestry J. Owsiaka. 10 stycznia 8 wolontariuszy kwestowało we wsi. Mieszkańcy, jak co roku, znów otwarli swoje serca i nie pozostali obojętni wobec potrzebujących. Zebraliśmy kwotę 1240zł, którą przekazaliśmy do sztabu WOŚP w Rawiczu. Opiekunami akcji były panie L. Matuszewska i M. Balbus.

  Karnawał 2016

  Styczeń jest tradycyjnie miesiącem zabaw karnawałowych. 7 stycznia również i nasi uczniowie bawili się wyśmienicie, tańcząc i śpiewając największe hity. Rolę didżeja pełnił zaprzyjaźniony rodzic- p. Marek Niedźwiedź, któremu serdecznie dziękujemy. Na parkiecie było można zobaczyć m.in. Drakulę, strażaka, elfy i księżniczki. Uczestnicy wzięli również udział w zabawach i konkursach.Opiekę sprawowały panie:L.Matuszewska, M.Balbus,A.Kalitka

  XVII edycja "Podaj rękę"

  Uczniowie po raz kolejny zadbali o starszych, samotnych mieszkańców naszej wsi, aby i oni mogli cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas szczególny dla każdego, dlatego niezwykle ważne jest, aby dać odczuć także i tym osobom, że pamiętamy o nich. Tradycyjnie rozniesiono paczki świąteczne samotnym mieszkańcom wsi.

  Trzy klucze do nieba

  Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli- p.R.Matyli i p. A.Kalitki.Scenografię i nagłośnienie przygotowali:p.A.Białek i p.I.Nowicki. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2015 r. w holu naszej szkoły zebrali się: pani dyrektor W. Zbąska, nauczyciele, pracownicy , uczniowie i przedszkolacy. Przygotowana scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Uczniowie zaprezentowali jasełka pt. "Trzy klucze do Nieba", przedstawiające historię króla, poszukującego kluczy otwierających bramę Nieba. Po wielu latach poszukiwań, stary król odnalazł trzy klucze: rubinowy -klucz miłości do drugiego człowieka, szmaragdowy - klucz miłości do wszystkiego, co żyje i wreszcie odnalazł złoty klucz - Dzieciątko Jezus. Niech te trzy klucze stają się naszym skarbem na każdy dzień.

  Wycieczka

  Matematyka na wesoło

  W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej , nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. "Która z liczb ważniejsza" przygotowane przez uczniów klasy piątej pod kierunkiem p.A.Kalitki. Widzowie mogli przekonać się, że każda z tych liczb jest ważna, a matematyka nie taka straszna.

  Wycieczka do Poznania

  5 grudnia 2015 roku wybraliśmy się do Poznania na międzynarodowy turniej chłopców U-12 w piłce nożnej. 13 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słupi Kapitulnej spędziła kilka godzin na sali sportowej Arena w Poznaniu obserwując najlepsze kluby z Europy. m.in. Juwentus Turyn, Chelsea Londyn, Sporting Lizbona, Bayern Monachium, Herta Berlin, Liverpool Londyn, FC Basel, Anderlecht oraz Lech Poznań. Drużyny podzielone były na dwie grupy, ostatecznie rywalizację wygrała 3 raz z rzędu Herta Berlin. Uczniowie przywieźli z Poznania wiele wspomnień, mieli okazję spotkać się również z Świętym Mikołajem, poznańskimi Koziołkami, uczestniczyli w wielu grach i zabawach w Arenie. Na wszystkich, którzy zjawili się w Arenie czekały cukierki, pierniki i balony. Kilku uczniów wygrało także pendrive w różnych grach. Wyjazd jak najbardziej udany, atmosfera na trybunach doskonała, organizacja turnieju na najwyższym poziomie.

  Dyktando matematyczne

  4 grudnia zorganizowano dyktando matematyczne, które miało na celu rozwijanie umiejętności w poprawnym pisaniu pojęć matematycznych oraz kształtowanie wiedzy o figurach geometrycznych. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych. Najlepsze okazały się: Zuzanna Węcłaś i Aleksandra Mróz. Gratulujemy.

  Andrzejki

  26 listopada obchodziliśmy Andrzejki - dzień wróżb i zabaw. Uczniowie przygotowali ciekawe wróżby: symbole, numerologia, kolorowe karteczki i lanie wosku. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe Tego dnia wszyscy próbowali dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy. Czuć było zapach wosku. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii.

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, którzy towarzyszyli im przez cały dzień zajęć szkolnych. Dzieci zapoznały się z sylwetkami różnych misiów-bohaterów literackich i filmowych. Podczas zajęć uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach tanecznych ze swoimi misiami. Brali udział w quizie pt. „ Co wiemy o misiach?” oraz różnych zabawach takich jak: układanie misiowych puzzli, rysowanie misiów z zawiązanymi oczami. Uczniowie wykonali portrety misiów różnymi technikami plastycznymi. Przygotowali misie z bibułkowych kuleczek, misie malowane farbami i kredkami.

  Innowacja pedagogiczna

  W roku szkolnym 2015/2016 w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna- " Odkrywamy tajniki matematyczno-przyrodnicze" dla uczniów klas V i VI.Autorkami innowacji są: p.R.Matyla i p.A.Kalitka

  Wycieczka

  22.11.2015 wybraliśmy się na wycieczkę do parku wodnego Zdrój w Trzebnicy. 18 uczniów z naszej szkoły przez 3 godziny korzystało z wielu atrakcji, miedzy innymi: leżanki z masażem, biczy wodnych, jacuzzi, fontanny, basenu do nauki pływania oraz ze zjeżdżalni. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i już planujemy kolejną wycieczkę na basen. Podziękowania dla nauczycieli pana Igora Nowickiego i pani Anety Białek – organizatorów wyjazdu.

  11 listopada

  Dnia 10 listopada odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - 11 listopada to dla Nas Polaków największe święto narodowe. Nasi wspaniali uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny. Elementy dekoracji podkreśliły nastrój uroczystości. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.

  Kibice

  W niedzielę 08.11.2015 roku 7 uczniów naszej szkoły odwiedziło stadion Inea w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej. Kolejorz zmierzył się z Górnikiem Łęczna, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Poznania 3:1. Atmosfera na stadionie jak zawsze doskonała. 23 tysiące kibiców, w tym ponad 11 tysięcy młodzieży szkolnej zdzierała gardła dopingując piłkarzom Lecha. Nasi uczniowie zaliczyli kolejny wyjazd na mecz, aktywnie i miło spędzili czas wolny.

  "Śniadanie daje moc"

  6 listopada obchodziliśmy Dzień - Śniadanie Daje Moc. Po raz drugi wzieliśmy udział w realizacji tego projektu. Uczniowie klasy II oraz klasy III wraz z p.A.Białek, p.P.Marzęcką oraz p.A.Kalitką przygotowali wspólne śniadanie. Z przygotowanych składników ułożonych na talerzach zrobili pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz jogurty. Do pomocy przy przygotowaniu posiłku przyłączyli się również rodzice, za co im wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy! Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

  "Tenis stołowy"

  27 października 2015 r. odbyły się Igrzyska młodzieży szkolnej powiatu rawickiego w tenisie stołowym chłopców i dziewczyn. Zawody zostały rozegrane w SP 4 w Rawiczu. Dziewczyny z naszej szkoły reprezentowały: Aleksandra Mróz, Martyna Leciejewska, Joanna Bela. Dziewczyny pokonały drużyny z SP 3, SP Bojanowo i zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Rawickiego w tenisie stołowym dziewcząt. Zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchar. Ogromne brawa dla dziewczyn oraz nauczyciela, który przygotował młode zawodniczki do zawodów.

  "Cała Polska czyta dzieciom"

  Dnia 27 października 2015 r. w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, odbyło się kolejne spotkanie z książką. Uczniowie klas I-III wysłuchali baśni „Kopciuszek” przeczytanej przez swoich starszych kolegów. Przyszedł też czas na zagadki , a spędzony razem czas upłynął w miłej atmosferze.

  "Dzień Edukacji Narodowej"

  W dniu 14 października 2015r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski pod opieką p.A.Kalitki zorganizował Galę Oscarów, którą poprowadzili: Kornelia i Mikołaj. Jak na galę przystało zwycięzcy odebrali Oskary "Czerwone jabłka" , przyznane nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi w osiemnastu kategoriach. Oskara honorowego otrzymała Pani dyrektor . Program Gali był bogaty, przeplatany piosenkami i humorystycznymi scenkami, a oklaskom nie było końca.

  "Święto pieczonego ziemniaka"

  W czwartek 8 października obchodziliśmy „Święto pieczonego ziemniaka”. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wykonały fantastyczne ziemniaczane stworki. Obejrzeliśmy krótkie przedstawienie i wysłuchaliśmy bajki o ziemniaku. Ponadto dzieci uczestniczyły w ziemniaczanych konkurencjach : rzut ziemniakiem, slalom, tunel, sadzenie ziemniaków, skoki we workach. Ostatnim punktem uroczystości była degustacja upieczonych w popiele ziemniaków, przygotowanych przez rodziców. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze.

  Igrzyska młodzieżowe

  6 października 2015 roku odbyły się Igrzyska młodzieży szkolnej Gminy Rawicz w tenisie stołowym chłopców i dziewczyn. Zawody zostały rozegrane w SP 4 w Rawiczu. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Mikołaj Lorek i Bartek Marzęcki. Dziewczyny reprezentowały: Aleksandra Mróz, Martyna Leciejewska, Kornelia Kapała. Dziewczyny pokonały drużyny z SP 3, SP 5 i SP Masłowo i zajęły I miejsce w gminie Rawicz. Chłopacy dzielnie walczyli, niestety okazali się słabsi od uczniów innych szkół, zajmując ostatecznie V miejsce. Naszym zawodnikom gratulujemy osišgniętego wyniku. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchar. Dziewczyny niedługo zagrają w finale rejonowym. Powodzenia, trzymamy kciuki.

  Dzień krawata w dzień chłopaka

  "Dzień krawata w dzień chłopaka"pod takim hasłem obchodziliśmy dzień chłopaka. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego kolorowymi krawatami, a koleżanki przygotowały dla nich miłe niespodzianki.

  Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  1 września - znów zadzwonił pierwszy dzwonek, który zainaugurował nowy rok szkolny. Początek roku szkolnego to wyjątkowa, uroczysta i ważna chwila. Dla uczniów powracających w szkolne mury, jest to kolejny rok zdobywania wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic.Serdecznie witamy w naszym gronie uczniów klasy pierwszej.

  ROK SZKOLNY 2014/2015

 • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  26 czerwca pożegnaliśmy kolejny rok szkolny 2014/2015. Po uroczystym wręczeniu świadectw i nagród przez p.Dyrektor oraz podziękowań rodzicom i sponsorom za pracę na rzecz szkoły nastąpiła część artystyczna.Jak co roku,odpowiedzialni za nią byli absolwenci szkoły, czyli uczniowie klasy szóstej. To własnie oni pod okiem swej wychowawczyni przygotowali ostatni pokaz swych aktorskich i wokalnych umiejętności. Mimo pożegnania było radośnie, wesoło i z humorem.Sentymentalnie zrobiło się podczas podziękowań dla rodziców i nauczycieli. Wtedy zakręciła się łezka w oku...

  Uczniowie klasy piątej przygotowali dla swych starszych kolegów pożegnalne upominki,obiecując że będą godnie reprezentować szkołę w przyszłym roku.Absolwentom życzymy wspaniałej żeglugi po morzu wiedzy w nowych szkołach. A wszystkim- udanych i w pełni zasłużonych wakacji!

  SZKOLNY KONKURS "JEDEN Z DZIESIĘCIU "

  Dnia 22 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się III Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klasy szóstej zorganizowany przez nauczyciela matematyki. Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego z najlepszych, czyli tytułowego „Jednego z Dziesięciu”. Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Karolina Niwczyk.

  SZKOLNY KONKURS "MISTRZ RACHUNKÓW"

  18 czerwca 2015 r. został przeprowadzony III konkurs mający na celu wyłonienie Szkolnych Mistrzów Rachunków. Zadania konkursowe były dostosowane do poziomu umiejętności w każdej klasie. W I etapie wzięli udział wszyscy zainteresowani uczniowie z klas IV-VI. Test wyeliminował ponad połowę uczestników i ostatecznie do II etapu zakwalifikowało się 10 uczniów. Runda finałowa polegała na obliczeniu wartości 30 wyrażeń arytmetycznych . Zadania nie były trudne - o ile wykazało się odrobinę sprytu matematycznego - można je było rozwiązać "w mgnieniu oka". Tytuł mistrza zdobyły: Karolina Niwczyk kl. VI, Zuzanna Węcłaś i Aleksandra Mróz z klasy V oraz Joanna Bela kl.IV.

  MAM TALENT

  16.06.2015r. chętni uczniowie klas I-VI wzięli udział w III edycji konkursu „Mam talent”. Uczestnicy prezentowali swoje talenty: taniec, układ taneczny, rysunek, sporty walki oraz gimnastykę artystyczną. Organizatorzy oceniali: wartość artystyczną, kreatywność, ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Jury najwyżej oceniło występy uczniów:

  I miejsce- Martyna Lorenc

  II miejsce- Małgorzata Maćkowiak

  III miejsce- Maksymilian Nowak.

  DZIEŃ MAMY I TATY

  27 maja uczniowie dziękowali swym rodzicom za miłość i opiekę, podczas uroczystego Dnia Mamy i Taty. Przygotowali dla Mam i Tatusiów występy artystyczne z okazji ich święta. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a nawet odegrały przedstawienia „Królewna Œnieżka i siedmiu krasnoludków”, wyrażając w ten sposób ogromną miłość, jaką darzą swoich rodziców. Rodzice nie kryli swojego wzruszenia, nagradzając brawami swoje pociechy.

  Z wizytą

  21 maja uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Słupi Kapitulnej. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazali cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Mówili o konieczności zapinania pasów w samochodzie, o konieczności zgłaszania wypadków i jakie sš numery alarmowe. Niebywałą atrakcją dla dzieci wejście do wozu strażackiego i możliwość podziwiania jego wyposażenia. Każde dziecko mogło obejrzeć go, a także posiedzieć w środku i przymierzyć hełm strażacki. To była bardzo ciekawa wizyta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

  Trójmiasto jest piękne

  W dniach od 13-15 maja 2015r. trzydzieścioro uczniów klas III-VI wraz z opiekunami wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Szymbarku i Trójmiasta. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa nad morze. Po drodze zwiedziliśmy skansen w Szymbarku. Podziwialiśmy dom do góry nogami, największy fortepian, a nawet najdłuższą deskę. Obejrzeliśmy dom Sybiraka, Trapera i wiele innych drewnianych budowli. Odwiedziliśmy Gdańsk i przepiękną Starówkę, płynęliśmy pirackim statkiem, oddaliśmy hołd żołnierzom poległym na Westerplatte. W Gdyni podziwialiśmy statki "Błyskawica" i "Grom" oraz żaglowiec "Dar Pomorza", a w Katedrze Oliwskiej wysłuchaliśmy koncertu organowego. Największą atrakcją okazało się Sopockie molo. Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń.

  Wierni kibice

  W niedzielę 17.05.2015 roku 7 uczniów ponownie odwiedziło stadion w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej. Mecz niestety przegrany przez Kolejorza 1:3, ale atmosfera na stadionie jak zawsze świetna. 22 tysiące kibiców, w tym nasza siódemka uczniów oraz jeden z rodziców zdzierała gardła dopingując piłkarzom Lecha. Zawodnicy z Poznania mimo porażki zachowali pozycję lidera w tabeli i cały czas marzą o mistrzostwie Polski. Decydujący może się okazać mecz z Wisłą Kraków, na którym oczywiście nie może zabraknąć młodych kibiców ze Słupi Kapitulnej.

  Stop używkom

  Stop używkom! Stop używkom! Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Słupi Kapitulnej odbył się happening zorganizowany przez uczniów klasy szóstej. Według przygotowanego wcześniej scenariusza zaangażowano w akcję artystyczną wszystkich uczniów. Plakaty, stroje i rekwizyty przedstawiały niebezpieczeństwo związane z paleniem, używaniem alkoholu i innych groŸnych dla życia substancji. Na zakończenie akcji uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną ostrzegającą przed skutkami eksperymentów z używkami. Wszyscy zgodnie wykrzyczeli na koniec hasło promujące zdrowie i życie bez używek.

  Wycieczka do ZOO

  Z samego rana uczniowie kl. I i II wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia. Celem podróży było Afrykarium we wrocławskim zoo. Wodny świat zwierząt zrobił na dzieciach duże wrażenie. Zwłaszcza zafascynowały wszystkich pływające nad głowami rekiny, żółwie i inne niezwykłe ryby. Pogoda i humory były doskonałe, więc wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

  Warsztaty kulinarne

  Miesiąc maj, to dla uczniów czas wariacji kulinarnych. Tym razem czas na projekt „ Mleko i produkty mleczne”, do którego przystąpili chętni uczniowie klas I-VI. Uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań, począwszy od teorii po praktykę. Przygotowano plakat nt. produktów mlecznych w trzech językach. Wszystko po to, by przypomnieć rówieśnikom nie tylko o produktach mlecznych, ale również by utrwalić wiadomości z języków obcych. W dalszej kolejności czas na kuchnie. Wśród naszych warsztatowych propozycji znalazły się desery mleczne, budynie, jogurty własnej kompozycji. Uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością i wyobraŸnią w tworzeniu deserów mlecznych. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją.

  Spotkanie z policjantem

  Lekcje poza szkołą-Nordic Walking

  06.05.2015 okazał się bardzo udanym i ciekawy dniem w naszej szkole. 12 osobowa grupa uczniów wybrała się wraz z opiekunem panem Igorem Nowickim na długą wycieczkę-marsz ze specjalnymi kijkami do lasu. Dzielni piechurzy pokonali 6 km marszem, pogoda była tego dnia doskonała, humory dopisały, forma również. Wszyscy uczestnicy wycieczki pozytywnie ocenili formę aktywności fizycznej jaką jest nordic walking. Uczniowie już planują kolejną wyprawę na kijki:)ciekawe co na to nauczyciel wychowania fizycznego? Młodzież dowiedziała się też, dlaczego warto uprawiać nordic walking. Swoją wiedzą podzielą się ze swoimi rodzicami i dziadkami, aby zachęcić ich to uprawiania tej znakomitej formy aktywności fizycznej. Nordic Walking: rozwija się siła i wytrzymałość ramion, łatwość wchodzenia na wzgórza,spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami ,redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy,odciążone są stawy, co szczególnie ważne jest dla osób dorosłych .

  Konstytucja 3 Maja

  29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie. Wszystkim obecnym przypomniano wydarzenia związane z naszą Ojczyzną i uświadomiono wszystkim, że warto pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

  "Światowy Dzień Ziemi"

  Ziemia w Twoich rękach- pod takim hasłem obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Obchody rozpoczęliśmy od pogadanki z pielęgniarkš szkolnš , poświęconej nałogom i uzależnieniom .Po zakończonej prelekcji, obejrzeliśmy scenkę ekologiczną w wykonaniu uczniów klasy IV i V, którzy humorystycznie przedstawili problemy z jakimi boryka się Ziemia. Doskonałym tego przykładem , jest prowadzony dialog pomiędzy Ziemią a Wandalem. Zaś przybysze z innej planety ”ZIELONE UFOLUDKI” dali kilka mądrych rad, jak się z nimi uporać.

  Tego dnia uczniowie klas 0-III wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim pt. „Wiosna w poezji”. Prezentowane wiersze i śpiewane piosenki, pozwoliły uczniom poszerzyć oraz przypomnieć wiedzę na temat konieczności ochrony środowiska.

  "Dzień czekolady"

  Samorząd Uczniowski po raz drugi wykazał się swoją pomysłowością ! 14 kwietnia zorganizował ”Dzień czekolady”,częstując każdego ucznia i nauczyciela kostką pysznej czekolady. Atrakcją okazało się malowanie twarzy .Tego dnia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i multimedialnym pt.„Promocja czekolady” .

  "Potyczki z językiem polskim"

  Dnia 9 kwietnia 2015r w SP nr 4 w Rawiczu odbył się IX Powiatowy Konkurs „ Potyczki z językiem polskim”. W zmaganiach wzięło udział 12 drużyn z całego powiatu. Nasze uczennice – K. Niwczyk i M. Maćkowiak zajęły I miejsce i zdobyły dla szkoły puchar przechodni.

  "Podaj rękę"

  Samorząd Uczniowski przeprowadził XVI edycję akcji „Podaj rękę” , w ramach której przygotowano paczki świąteczne. Uczniowie kolejny raz zadbali o starszych, samotnych mieszkańców wsi, aby i oni mogli cieszyć się ze Świąt Wielkanocnych.

  WF z klasą

  26 marca 2015 roku o godz.16.30 w Szkole Podstawowej w Słupi Kapitulnej odbył się turniej w tenisa stołowego w ramach Lokalnej akcji sportowej „WF z klasą”. Frekwencja dopisała, 16 uczestników w tym troje rodziców, trójka rodzeństwa oraz dwóch absolwentów naszej szkoły zostało podzielonych na 2 grupy. W każdej grupie rozegrano 28 spotkań, systemem każdy z każdym, o zwycięstwie decydował jeden set grany do 11 pkt. Tak więc grania było sporo. 2 najlepszych graczy z obu grup spotkało się w półfinale, grając do dwóch wygranych setów. Katarzyna Jórdeczka (absolwentka SP Słupia Kapitulna) przegrała nieznacznie z Sebastianem Mrozem ( brat uczennicy i także absolwent), a w drugim półfinale uczeń klasy VI Bartosz Świątkiewicz pokonał Mateusza Mroza (brata uczennicy klasy V). W finale wszyscy obejrzeli zacięty pojedynek wygrany 2:1 w setach przez Sebastiana Mroza. Mecz o 3 miejsce wygrał jego brat Mateusz. Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, po wielu akcjach ręce same składały się do oklasków. Serdeczne podziękowania dla wszystkich 16 uczestników turnieju rodzinnego, szczególnie dla rodziców, rodzeństwa naszych uczniów i absolwentów szkoły. Pierwsza trójka turnieju otrzymała dyplomy i symboliczne nagrody. Na wyróżnienie zasługuje najmłodszy zawodnik Hubert Marzęcki – uczeń klasy II, który otrzymał za swoją świetną grę także drobny upominek. Doping prowadziły mama Aleksandry Mróz oraz dziewczyny Mateusza i Sebastiana Mrozów. Na uczestników czekał także słodki poczęstunek i ciepła herbata. Nad przebiegiem turnieju czuwał nauczyciel wychowania fizycznego pan Igor Nowicki. Lokalna akcja sportowa przebiegła świetnie, w doskonałej sportowej atmosferze. Wielkie podziękowania za tą inicjatywę.

  "GEST PRZYJAZNI"

  Pod hasłem " Gest przyjaźni" została zorganizowana w naszej szkole akcja charytatywna . Pomysłodawcą tego szlachetnego celu jest Jakub Sierakowski uczeń klasy piątej. Podczas akcji będą zbierane nowe zabawki i przybory szkolne dla dzieci przebywających w Szpitalu Onkologicznym we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że tymi drobnymi upominkami uprzyjemnimy, przebywającym tam dzieciom, czas spędzony poza domem.

  I DZIEŃ WIOSNY

  23 marca przeszliśmy barwnym, muzykalnym korowodem z marzanną przez wieś.Powitaliśmy wiosnę w kolorowych strojach i wyśmienitych nastrojach.

  "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"

  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919

  W lutym dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie zebrali się, aby uczcić kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego- jedynego zwycięskiego zrywu w historii Polski. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem p. L. Matuszewskiej przypomniał o wydarzeniach z tamtych dni i żołnierzach poległych w obronie Ziemi Wielkopolskiej. Dzieci dowiedziały się o działaniach powstańców w Słupi Kapitulnej, o potyczkach i krwawych bitwach z Niemcami. Na koniec uczczono pamięć poległych minutą ciszy i zapaleniem zniczy pod tablicą pamiątkową.

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Wierni kibice

  6 marca 2015 cały wesoły autobus udał się na mecz ekstraklasy do Poznania. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupi Kapitulnej zaliczyli kolejny wyjazd. Wraz z zawodnikami Rawi Rawicz mieli nadzieję zobaczyć w akcji wychowanka z Rawicza Karola Świderskiego grającego obecnie w Białymstoku. Młody 18-letni zawodnik nie załapał się niestety do 18-stki meczowej na to spotkanie. Piłkarze Lecha trafili do bramki przeciwnika dopiero po 85 minucie i to dwukrotnie. Wynik 2:0 bardzo ucieszył naszych młodych kibiców. Kolejny wyjazd już w kwietniu!

  Rekrutacja 2015

  Szanowni Rodzice!

  Z dniem 02 marca 2015r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy I publicznej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016.

  Dokumenty niezbędne do rekrutacji będzie można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Słupi Kapitulnej, na stronie internetowej www.spslupiakapitulna@rawicz.pl Termin składania dokumentów wraz z załącznikami, mija 31 marca 2015r.

  Serdecznie zapraszamy

  Pasowanie na czytelnika

  12 lutego 2015r. odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie klasy V pod kierunkiem p.A.Kalitki przygotowali inscenizację pt.”W świecie bajek”. Pierwszaków bawili przepięknie ubrani: Król i Królowa, Plastuś, Pinokio, Kaczka Dziwaczka, krasnal, wielbłąd, niedźwiedź oraz inni. Podczas spotkania Pierwszoklasiści usłyszeli prośby książek oraz poznali regulamin biblioteki szkolnej. Na zakończenie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a Królowa pasowała ich na pełnoprawnych czytelników szkolnej biblioteki.

  Zabawa karnawałowa

  10 lutego zapanował karnawałowy nastrój. Uczniowie zaprezentowali bardzo pomysłowe i ciekawe stroje, w których byli prawie nierozpoznawalni. Przy dŸwiękach muzyki bawiliśmy się wyśmienicie , co widać po uśmiechniętych twarzach dzieci . Rolę DJ pełnił zaprzyjaŸniony rodzic - p. Marek. Bal urozmaiciły konkursy, których uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Zabawę i wiele atrakcji zapewnił Samorząd Uczniowski , którego opiekunem jest p. A.Kalitka.

  "Czarodziejski flet"

  10lutego wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się do Wrocławia. Tam, w Teatrze Lalek obejrzeliśmy spektakl muzyczny pt. „ Czarodziejski flet” na motywach opery Mozarta. Przepiękna scenografia i gra aktorów wprowadziły dzieci w magiczny nastrój teatru. Uczniowie na długo zapamiętają swoją pierwszą w życiu „ operę”.

  "Z jasełkami w Domu Pomocy Społecznej"

  27.01.2015r. uczniowie klasy III,IV,V i VI Szkoły Podstawowej w Słupi Kapitulnej, pod opieką nauczycieli p. Renaty Matyli , p. Angeliki Kalitki, p. Igora Nowickiego odwiedzili mieszkańców DPS w Osieku. Podczas tej wizyty, mieszkańcy DPS mieli okazję obejrzeć przygotowane przez dzieci „Bajkowe jasełka”. Największym przeżyciem dla wszystkich uczestników było wspólne kolędowanie. Po występie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami. Wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

  Mam kota na punkcie mleka

  W listopadzie 2014r. ruszył w naszej szkole program edukacyjny „Mam kota na punkcie mleka”. Celem jego jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat odżywczych walorów mleka i jego przetworów. Odbiorcami programu sš dzieci, rodzice oraz nauczyciele. Całość koordynuje p. Angelika Kalitka. Od połowy stycznia 2015r. uczniowie brali udział w „ mlecznych zajęciach” : rozwiązywali specjalne zadania matematyczne, tworzyli prezentacje multimedialne, rysowali portrety kota. Poprzez gry i zabawy poszerzyli swoją wiedzę . 21 i 23 stycznia br. uczniowie wykonali twarożek kota Mieczysława-bohatera programu. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem .

  Dzień Babci i Dziadka

  Jak co roku zorganizowano z okazji Dnia Babci i Dziadka uroczystość dla Seniorów. Program artystyczny przygotowała p. H. Dąbrowicz , a oprawę akustyczną p. I. Nowicki. Na początek zaprezentowały się dzieci z przedszkola. Na scenie pojawiły się aniołki, król i pastuszkowie. Jasełka w wykonaniu milusińskich pod kierunkiem p. A. Białek bardzo podobały się zgromadzonej widowni. Po występie „maluchów” scenš zawojowali uczniowie. Były piosenki, wiersze i tańce, od których wirowało w oczach.

  Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny


  Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów z kl. IV-VI. Został on przygotowany przez nauczyciela przyrody p. Renatę Matyla. Spośród uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

  I miejsce Kornelia Kapała kl. IV, Michalina Samól kl. V, Karol Nowak kl.VI.

  II miejsce Joanna Bela kl. IV, Mateusz Niwczyk kl. V, Karolina Niwczyk kl. VI.

  III miejsce Bartłomiej Matysiak kl. IV, Zuzanna Węcłaś kl. V, Bartosz Świątkiewicz kl. VI. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  "Konkurs na ozdobę świąteczną"

  W czasie adwentu, ogłoszony został konkurs na własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów z kl. I-VI. Wszystkie prace zostały nagrodzone książkami o tematyce religijnej.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  "Trzech króli"

  6 stycznia 2015r w Uroczystość Objawienia Pańskiego,tuż po Mszy Św., z kościoła wyruszył orszak Trzech Króli,udając się do miejscowego Domu Strażaka.Tam uczniowie zaprezentowali "Bajkowe Jasełka". Po jasełkach, rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd,które przebiegało w radosnej i świątecznej atmosferze.

  Jasełka

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia , uczniowie kl.III-Vi wcielili się w postacie Świętej Rodziny, pasterzy i aniołów,a także w znane postacie bajkowe i zaprezentowali "Jasełka",które cieszyły się dużym uznaniem.Występ zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd,przy akompaniamencie skrzypiec.

  Góra Grosza

  Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji GÓRA GROSZA, która ma na celu wspieranie wychowanków domów dziecka . W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie klas I-VI. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym.

  Wierni kibice

  6 grudnia 2014 roku o godzinie 8.00 ekipa ze Słupi Kapitulnej wyruszyła do Poznania na turniej piłki nożnej Lech Cup 2014 chłopców U-12. Liczna 14-osobowa grupa miała możliwość obejrzenia kilkunastu świetnych meczy z udziałem Herty Berlin, Schalke 04, Lecha Poznań, Chelsea Londyn, Anderlechtu Bruksela, FC Basel, Dinamo Zagrzeb, Twente Enschede, Sporting Lizbona i Austria Wiedeń. Poziom zawodów był niebotyczny, młodzi piłkarze z najlepszych drużyn europejskich zmierzyli się w 2 grupach w pierwszej fazie turnieju w sobotę. 5 najlepszych ekip zmierzy się w niedzielę w Lidze Mistrzów(finał), a pozostałych 5 w Lidze Europy(finał) w tym także zawodnicy Lecha Poznań. Na kibiców czekało wiele atrakcji i prezentów mikołajkowych, m.in. możliwość gry na konsolach, boiska do piłki, turnieje mikołajkowe, autografy od zawodników Lecha Poznań oraz innych drużyn piłkarskich, balony, słodkie upominiki, malowanie twarzy itp. Wyjazd zaliczamy do super udanych. Dziękujemy organizatorowi panu Igorowi Nowickiemu i liczymy na więcej!

  Andrzejki

  Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Również i u nas nie zabrakło œwietnej dyskotekowej zabawy. Tego popołudnia było można poznać swoją przyszłość. Wszyscy bawili się wesoło, a humory dopisywały.

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy już po raz trzeci Światowy Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, oddanie, przyjaciel, miłość i ciepło. Przyniesione przez dzieci misie stworzyły miłą atmosferę. Z tej okazji klasy I-III obejrzały przedstawienie pt. Pluszowy Miś ,a następnie wyklejali swojego misia. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy sobie zdjęcie z naszymi pluszakami.


  Nasi koledzy tak pokochali kibicowanie i wyjazdy na mecze do Poznania, że po raz kolejny udali się na wycieczkę. 7 listopada 2014 roku poznański Lech zmierzył się z Podbeskidziem Bielsko – Biała. Liczna grupa 10 uczniów wraz z zawodnikami Rawii Rawicz wraz z opiekunem Igorem Nowickim obserwowała kolejny ciekawy mecz. Szkoda, że zakończony remisem 1:1. Najważniejsze, że młodzi kibice złapali bakcyla i mają frajdę z tych wspólnych wyjazdów. Już wspominają o wyjeździe na następne mecze wiosną oraz na mecz reprezentacji Polski.

  Śniadanie daje moc

  7 listopada klasa druga wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc" podczas , której debatowali o zasadach zdrowego odżywiania. Następnie z przyniesionych gotowych produktów o dużej zawartości witamin, przygotowywali smakowite kanapki, które spożywali podczas wspólnego posiłku. Nie zabrakło również owoców i warzyw . Tak przygotowane śniadanie dało wszystkim energię na dalsze dni oraz przyczyniło się do promocji zdrowego odżywiania.

  11 listopada

  Dnia 7 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Swięta Niepodległości.Dzieci zaprezentowały swoim młodszym i starszym kolegom wiersze oraz pieśni patriotyczne. Już od najmłodszych lat uczymy się patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

  Dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  10 listopada jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć szkolnych.

  Tenis stołowy

  31.10.2014 nasi koledzy pojechali na zawody w tenisie stołowym do Sarnowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatowym. Dziewczyny reprezentowały: Karolina Niwczyk, Karolina Nowak, Agata Lisiecka. Chłopcy zagrali w składzie: Jakub Stankowiak, Bartosz Świątkiewicz, Mikołaj Lorek. Ostatecznie dziewczyny zajęły 4 miejsce, a chłopcy 1 miejsce w powiatowych mistrzostwach. Wielkie gratulacje za osišgnięty wynik.


  23 października 2014 odbyły się Mistrzostwa Gminy Rawicz w tenisie stołowy chłopców i dziewczyn. Zawody zostały rozegrane w SP 4 w Rawiczu. Nasi chłopcy zagrali w składzie: Jakub Stankowiak, Bartosz Świątkiewicz, Mikołaj Lorek. Dziewczyny reprezentowały : Karolina Niwczyk, Agata Lisiecka i Karolina Nowak. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny spisali się świetnie zajmując 2 miejsca w gminie Rawicz. SP Słupia Kapitulna okazała się lepsza od SP 3,5,6, SP Masłowo i SP Zielona Wieś. Rywalizację wygrali uczniowie z SP 4 w Rawiczu. Naszym zawodnikom gratulujemy osiągniętego wyniku.Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci drewnianych piórników z wyposażeniem oraz broszurki edukacyjne.

  Dzień Edukacji Narodowej

  14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji pani Dyrektor podziękowała gronu pedagogicznemu za trud pracy dydaktyczno-wychowawczej, a pracownikom administracji i obsługi szkoły za sumienną i rzetelną pracę. Złożyła życzenia wszystkim pracownikom, a wyróżniającym się wręczyła nagrody. Uroczystość umilił występ młodych artystów z klasy IV i V .Program artystyczny utrzymany był w atmosferze pełnej humoru i miał żartobliwy charakter.

  Wierni kibice

  5 października liczna grupa 14 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem Igorem Nowickim wybrała się na kolejny mecz do Poznania. Tym razem Lech Poznań zmierzył się z GKS Bełchatów. Atmosfera na trybunach była doskonała, a gra Lecha znakomita, o czym świadczy wynik 5:0. Młodzi kibice z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

  Dzień Chłopaka

  30 września z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka . Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka w wykonaniu DJ Marka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Dziewczynki złożyły najlepsze życzenia swoim kolegom i zorganizowały ciekawe zabawy i konkursy.Chłopcy mieli do wykonania trzy zadania : wiązanie krawata, zjedzenie cytryny z uśmiechem na twarzy oraz wyjaśnienie i zastosowanie wybranego kosmetyku damskiego. Walka była zacięta.

  Dzień Zdrowego Żywienia

  29 września poraz kolejny został zorganizowany "Dzień Zdrowego Żywienia" . Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli posmakować wcześniej przygotowanych kanapek .

  "Cała Polska czyta dzieciom"

  29 września w Bibliotece Szkolnej rozpoczęła się akcja "Cała Polska czyta dzieciom".W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I-II,a rozpoczęto je od wspólnego czytania wierszy J. Tuwima przez uczniów klasy szóstej.

  Zajęcia edukacyjne KZGRL

  We wrześniu w klasie V odbyło się spotkanie edukacyjne , przeprowadzone przez pracownika Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego pt.: „Kształtowanie świadomoœci ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi”. Celem akcji jest wzrost świadomoœci uczniów w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi oraz niebezpieczeństw dla środowiska i zdrowia ludzi, jakie płyną z nieprawidłowego postępowania z tymi odpadami. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi takimi jak: przeterminowane leki, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory czy świetlówki. Zajęcia miały na celu także kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych wśród uczniów oraz poczucie odpowiedzialności za stan środowiska.

  Sprzątanie świata

  Jak co roku, także i w tym, uczniowie klasy V i VI naszej szkoły, w dniach 15 - 17 września, uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie pod opieką nauczyciela przyrody, zaopatrzeni w taczkę, grabie i miotły z ogromną werwą do pracy, ruszyli porządkować teren wokół szkoły .

  Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  Wakacje minęły bardzo szybko i znów pełni energii i wakacyjnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.Początek roku szkolnego był wesoły i rozśpiewany.Na uroczystej akademii prezentowali się uczniowie klas młodszych, a pierwszoklasiści z zainteresowaniem obserwowali nasze występy.